Ana Sayfa Dizi Özetleri Yüz Yıllık Mucize Konusu Nedir?

Yüz Yıllık Mucize Konusu Nedir?

Yüz Yıllık Mucize konu bilgisi


Yüz Yıllık Mucize konusu nedir? Son zamanların en ilginç dizisi Yüz Yıllık Mucize ekran hayatına başladı. OGM Pictures imzalı dizi özellikle hikayesi ile merak konusudur. Daha önce Türkiye’de, özellikle televizyon ekranlarında yapılmamış bir iş olan Yüz Yıllık Mucize konu itibariyle epey farklıdır. Dizi Sakarya Meydan Muharebesinde ölüp bir mucizeyle hayata dönen Ali Tahir’in 130 yıllık serüvenini ekranlara taşıyor. Yüz Yıllık Mucize oyuncu kadrosu olarak da oldukça ilgi çekici bir iş. Nitekim dizide genel olarak kadınlar ağır basmaktadır. Ali Tahir’in 130 yıl sonraki kimliği Kemal, Harika ile karşılaşır. İkilinin karşılaşması sonrası artık hem Kemal’in hem Harika’nın hem de Süreyya’nın hayatı eskisi gibi olmayacaktır. Peki Yüz Yıllık Mucizesi konu özeti nedir? Yüz Yıllık Mucize neyi anlatıyor? Birkan Sokullu ve Ebru Şahin’in başrolleri paylaştığı Yüz Yıllık Mucize konusu uyarlama mı?

Yüz Yıllık Mucize’nin Hikayesi Nedir?

Yüz Yıllık Mucize’nin hikayesi olarak Ali Tahir ve Harika’nın kesişen hayatlarıdır diyebiliriz. Ali Tahir, savaşta vurulduktan sonra ölmüştür. Ancak o anda bir mucize olur ve Ali Tahir hayata geri döner. Ali Tahir’in 130 yıllık hayatına tam 3 ömür sığdırmıştır. Bunlardan biri olan Eşref, yakın geçmişte Süreyya ile aşk yaşar. Harika ise büyük bir konakta halası Süreyya, kardeşi Zeren ve diğer kadınlarla birlikte yaşar. Kısacası aynı konakta birlikte yaşayan kadınların hikayesiyle Ali Tahir’in geçmişi birleşiyor. Bununla birlikte Yüz Yıllık Mucize fantastik ögeler ile dramı birleştirir. Harika ve Kemal şans eseri karşılaştığı anda artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Aynı zamanda Kemal, geçmişte Eşref olduğu zamanlarda Harika’nın halası Süreyya ile ilişki yaşamıştır. Kısacası dizi kimi zaman flashbackler kimi zamansa günümüz sahneleriyle örülü fantastik dram yapımıdır.

Yüz Yıllık Mucize Konusu nedir?

Yüz Yıllık Mucize Konusu Uyarlama Mı?

Yüz Yıllık Mucize konusu uyarlama olup olmadığı diziyle alakalı sıklıkla sorulan sorulardan biridir. Hikaye itibariyle televizyondaki rakiplerinden oldukça farklı olan Yüz Yıllık Mucize orijinal hikayesiyle öne çıkıyor. Diziyi Doğu Ekspresi kitabına benzeten birçok seyirci vardır. Yüz Yıllık Mucize için herhangi bir kitaptan uyarlama olup olmadığı bilgisi ise resmi bilgilere göre yok. Yeni Yüz Yıllık Mucize hangi dizinin uyarlaması sorusu da seyircinin konunun farklı olduğunu görünce sorduğu sorulardan biridir.

Yüz Yıllık Mucize hangi kitaptan uyarlanıyor? Yüz Yıllık Mucize nereden uyarlandı? 

Star Tv’nin yeni dizisi Yüz Yıllık Mucize için resmi bilgilere göre uyarlama olup olmadığı bilgisi yok. Ancak birçok seyirci diziyi Hacer Kübra Gümüş’ün Doğu Ekspresi kitabına benzetmektedir. Bununla birlikte Yüz Yıllık Mucize için Kore dizisi Goblin dizisi arasında da birtakım benzerlikler mevcuttur. İlerleyen süreçte dizinin hikayesinin özgün mü yoksa uyarlama mı olduğu konusunda OGM Pictures tarafından resmi açıklama yapınca daha net bilgileri sunacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz