Ana Sayfa Oyuncular Yüz Yıllık Mucize Ali Tahir Kimdir? (Birkan Sokullu)

Yüz Yıllık Mucize Ali Tahir Kimdir? (Birkan Sokullu)

Yüz Yıllık Mucize Ali Tahir kimdir? Yüz Yıllık Mucize Eşref
Adı Soyadı:Birkan Sokullu
Mesleği:Oyuncu
Aslen Nereli:İstanbul
Doğum Tarihi:6 Ekim 1985
Yaşı:38
Boyu:1.87
Kilosu:80
Burcu:Terazi
Eğitim:Lisans
Medeni Hali:Bekar
Rol Aldığı Yapımlar:Masumlar Apartmanı, Hayat Şarkısı, Yüz Yıllık Mucize vb.
İnstagram:@birkansokullu1

Yüz yıllık mucize Ali Tahir kimdir? Star Tv’de ekran hayatına başlayan Yüz Yıllık Mucize dizisi gerek konusu gerek oyuncu kadrosu ile merak unsuru oldu. Özellikle Birkan Sokullu canlandırdığı Ali Tahir karakteriyle en dikkat çeken oyunculardan biri. Peki dizide Ali Tahir, Kemal ve Eşref karakterlerini canlandıran Birkan Sokullu kimdir? Öncelikle Birkan Sokullu’nun Yüz Yıllık Mucize dizisindeki Ali Tahir, Eşref ve Kemal karakterlerini ele alacağız. Ardından başarılı oyuncu Birkan Sokullu hakkında merak ettiğiniz bilgileri cevaplayacağız. Peki Yüz Yıllık Mucize dizisinin Ali Tahir’i Birkan Sokullu kimdir? Birkan Sokullu kaç yaşında, boyu kaç, evli mi?

Yüz Yıllık Mucize dizisinin Ali Tahir’i kim? Bu yazımızda Yüz Yıllık Mucize Ali Tahir karakteriyle birlikte Eşref kimdir ve Kemal kimdir sorularını da ele alacağız. Sonuç olarak bu karakterlerin hepsini Birkan Sokullu oynuyor. Peki Birkan Sokullu’nun dizideki partneri kim? Birkan Sokullu hayatı, daha önce rol aldığı diziler vb. konularda detaylı bilgiye erişmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Yüz Yıllık Mucize Birkan Sokullu Kim?  Yüz Yıllık Mucize Eşref Kimdir?

Star TV’nin yeni dizisi Yüz Yıllık Mucize dizisi Ali Tahir karakterine Birkan Sokullu hayat veriyor. Ali Tahir, 1893 yılında doğmuş ve Sakarya Meydan Muharebesinde ölmüştür. Ancak dizinin kurgusuna göre Ali Tahir bir mucizeyle hayata döner ve bir daha asla yaşlanmaz. Hayatına birçok ömür sığdıran Ali Tahir, artık farklı farklı kimliklerle yaşar. Ali Tahir’in diğer isimleri ise Eşref ve Kemal’dir. Bununla birlikte Yüz Yıllık Mucize Eşref kimdir sorusunun cevabı Süreyya’nın eski eşi şeklindedir. Ancak Yüz Yıllık Mucize Kemal karakteri Harika ile ilişki yaşayıp Süreyya’nın hayatına yeniden dahil olacaktır. Birkan Sokullu’nun canlandırdığı Kemal karakteri, Ali Tahir’in günümüzdeki halidir. Ortalama insan ömründen çok daha uzun süredir yaşayan Ali Tahir, bu sebeple olgun ve insan sarrafıdır.

Yüz Yıllık Mucize Kemal Kimdir?

OGM Pictures imzalı ve başrollerini Birkan Sokullu ve Ebru Şahin’in paylaştığı Yüz Yıllık Mucize dizisinde seyircinin aklını karıştıran birtakım hususlar mevcut. Öncelikle dizide Kemal karakteri, yine Ali Tahir karakteriyle seyirci karşısına çıkan Birkan Sokullu’nun oynadığı bir roldür. Bununla birlikte Yüz Yıllık Mucize Kemal kimdir sorusu da seyircilerin sorduğu sorulardan biridir. Bu durumu kısaca açıklamak gerekirse, Yüz Yıllık Mucize dizisindeki Kemal karakteri Ali Tahir’in dizinin günümüz sahnelerinde geçerli olan ismidir. Başka bir deyişle, Yüz Yıllık Mucize Ali Tahir 130 yıllık hayatında önce Ali Tahir ismini kullanmıştır. Ardından 1980’li yıllarda Eşref ismini kullanmış ve Yüz Yıllık Mucize dizisindeki Süreyya karakteriyle evlilik yaşamıştır.

Yüz Yıllık Mucize Eşref Öldü Mü? Yüz Yıllık Mucize Ali Tahir (Birkan Sokullu) Kimdir Detaylı Bilgi

Yayınlandığı ilk günden itibaren geniş kadrosuyla ilgi çeken Yüz Yıllık Mucize dizisinde Süreyya Eşref’i öldü olarak bilmektedir. Ancak birden Harika’nın hayatına Kemal olarak giren Ali Tahir, hem Süreyya hem de annesi Müzeyyen’in şok geçirmesine sebep olur. Bununla birlikte bazı seyirciler Yüz Yıllık Mucize Eşref öldü mü sorusunu sormaktadır. Bu soruyu keskin biçimde cevaplamak gerekirse: Hayır, Yüz Yıllık Mucize Eşref karakteri ölmedi çünkü Yüz Yıllık Mucize Ali Tahir karakterinin fantastik hikayesini ele alıyor. Ali Tahir uzun süredir ölmediği için zaman zaman farklı isimleri kullanıyor. Bunlar arasında Eşref ve Kemal kimlikleri dizide bildiğimiz kadarıyla Birkan Sokullu’nun oynadığı karakterin isimleridir.

Birkan Sokullu Hayatı

Birkan Sokullu 6 Ekim 1985 yılında dünyaya gelmiştir. Yüz Yıllık Mucize Ali Tahir rolüyle ekranlara dönen başarılı oyuncu 37 yaşındadır. Bir dönem Aslı Enver ile evli kalan Birkan Sokullu, 2015 yılında boşanmıştır. Dönem dönem adı farklı kişilerle anılan oyuncu şu anda evli değildir. Oyunculuk kariyerine ilk olarak 2008 yılında Elif ve Küçük Kadınlar dizilerinde yardımcı oyunculuk yaparak başlamıştır. Bununla birlikte Birkan Sokullu’nun ilk başrol deneyimi Küçük Sırlar dizisinde canlandırdığı Demir rolü olmuştur. Birkan Sokullu son olarak Yüz Yıllık Mucize dizisindeki Ali Tahir (Eşref ve Kemal) rolüyle ekranlara dönmüştür.

Birkan Sokullu Rol Aldığı Diziler

  • Küçük Sırlar – Demir
  • Uçurum – Ulaş
  • Fatih – Şehzade Mustafa
  • Kurt Seyit ve Şura – Petro
  • Hayat Şarkısı – Kerim Cevher
  • Bir Aile Hikayesi – Berk Güneş
  • Masumlar Apartmanı – Han Derenoğlu
  • Kırmızı Oda – Han Derenoğlu

Sonuç olarak Yüz Yıllık Mucize dizisinde Kemal ve Eşref karakterlerine hayat veren Birkan Sokullu birçok farklı projeyle seyirci karşısına çıkmıştır. Ünlü oyuncu Birkan Sokullu özellikle son yıllarda Masumlar Apartmanı dizisiyle patlama yaşamıştır. Başarılı oyuncu Birkan Sokullu, son olarak Yüz Yıllık Mucize Ali Tahir karakteriyle seyirci karşısına çıkmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz