Ana Sayfa Oyuncular Tetikçinin Oğlu İskender Kimdir? (Şevket Çoruh)

Tetikçinin Oğlu İskender Kimdir? (Şevket Çoruh)

Tetikçinin Oğlu İskender kimdir?
Adı Soyadı:Şevket Çoruh
Mesleği:Oyuncu
Aslen Nereli:İstanbul
Doğum Tarihi:30 Haziran 1973
Yaşı:50
Boyu:1.83
Kilosu:77
Burcu:Yengeç
Eğitim:Müjdat Gezen Sanat Merkezi
Medeni Hali:Evli (Özge Turna ile birlikte)
Rol Aldığı Yapımlar:Arka Sokaklar, Sıcak Kafa, Tetikçinin Oğlu vb.
İnstagram:@sevketcoruh

Tetikçinin Oğlu İskender kimdir? Tetikçinin Oğlu dizisi fragmanları ekranda dönmeye başladığı an her yönüyle merak konusu oldu. İlgi çeken fragmanlarda İskender karakteri sempatik tavırlarıyla dikkat çekmeyi başardı. Dizide İskender karakteri Diyarbakır’lı bir mafya elebaşıdır. Mafya babası olan İskender’in oğlu Yiğit de babasının izinden gider. Ancak İskender’in oğlu Yiğit hiç beklenmedik bir zamanda vurulur ve ölür. Öncesinde komik yönleriyle öne çıkan İskender, artık oğlunun katillerinin peşine düşer. Tetikçinin Oğlu karakterleri arasında İskender rolünü deneyimli oyuncu Şevket Çoruh canlandırıyor. Peki Tetikçinin Oğlu dizisinin İskender’i Şevket Çoruh Kimdir? Şevket Çoruh kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı? Yeni dizi Tetikçinin Oğlu İskender (Şevket Çoruh)  daha önce hangi dizilerde oynamıştır?

Tetikçinin Oğlu İskender’i Kim Oynuyor?

Tetikçinin Oğlu İskender’i kim oynuyor? Fragmanlar ekranda dönmeye başladığı an Şevket Çoruh’u gören izleyici diziyle ilgili araştırma yapmaya başladı. Şevket Çoruh son olarak Arka Sokaklar dizisinde canlandırdığı Mesut karakteriyle seyircinin aklında kalan bir isim. Haliyle birçok kişi Şevket Çoruh’un Tetikçinin Oğlu dizisinde kimi canlandıracağını araştırıyor. Usta tiyatrocu Şevket Çoruh Tetikçinin Oğlunda İskender isimli mafya babasına hayat verecek.

Tetikçinin Oğlu İskender Kimdir?

Şevket Çoruh Kimdir? Tetikçinin Oğlu İskender (Şevket Çoruh) Hayatı

Şevket Çoruh kimdir? Tetikçinin Oğlu İskender karakteriyle ekranlara dönen başarılı oyuncu Şevket Çoruh, 20 Haziran 1969 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Şevket Çoruh bir dönem kendisi gibi oyuncu olan Günay Karacaoğlu ile evli kalmıştır. Bununla birlikte Şevket Çoruh 2018 yılında Özge Turna ile dünya evine girmiştir. Yani Şevket Çoruh halihazırda evlidir. Başarılı oyuncunun 2 tane çocuğu vardır. Karadenizli bir ailenin çocuğu olan Şevket Çoruh, oyunculuk eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezinde almıştır. 

Şevket Çoruh Oynadığı Diziler

Meslek hayatında birçok tiyatro oyununda yer alan usta oyuncunun ekranlara başlaması ise Şaka Yaptık programıyla olmuştur. Çiçek Taksi, Yılan Hikayesi, Ruhsar dizilerinde yer alan Şevket Çoruh’un Arka Sokaklar dizisinde canlandırdığı Mesut Güneri karakteri ekran fenomeni haline gelmiştir. Başarılı oyuncu 2022 yılında başrol olarak yer aldığı Arka Sokaklar dizisinde ayrılmıştır. Usta tiyatrocu ekranlara FOX TV’nin yeni dizisi Tetikçinin Oğlu ile dönmeye hazırlanıyor. Şevket Çoruh Tetikçinin Oğlu İskender karakterini canlandıracaktır.

Şevket Çoruh Yer Aldığı Yapımlar

  • İnşaat – Sudi (Film)
  • Anlat İstanbul – Recep (Film)
  • Çakallarla Dans – Kayınço Gökhan (Film)
  • Çiçek Taksi – Çamur Şevket
  • Sultan Makamı – Sultan
  • Gönül – Kudret
  • Arka Sokaklar – Mesut Güneri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz