Ana Sayfa Dizi Özetleri Terzi Mustafa Kimdir? (Olgun Şimşek)

Terzi Mustafa Kimdir? (Olgun Şimşek)

Terzi Mustafa Kimdir?
Adı Soyadı:Olgun Şimşek
Mesleği:Oyuncu
Doğum Tarihi:1971
Aslen Nereli:Bursa
Yaşı:52
Boyu:1.68
Burcu:
Medeni Hali:Evli (Zeynep Kocabeyoğlu ile beraber)
Kilosu:65
Rol Aldığı Yapımlar:Yedi Numara, Yalan Dünya, Cici, Terzi vb.
İnstagram:Kullanmıyor

Terzi Mustafa kimdir? Yayın tarihi 2 Mayıs 2023 olarak netleşen Netflix dizisi Terzi’nin ön gösterimi Youtube üzerinde yayınlandı. Bununla birlikte birçok kişi Terzi dizisi hakkında detaylı araştırmalar yapmaya başladı. Dizide Peyami’nin babası olan Mustafa, akli dengesi olmayan bir karakterdir. Mustafa babasıyla beraber yaşarken babasının ölümü sonrasında bakımını oğlu Peyami üstlenir. Bununla birlikte Mustafa ve Peyami’nin hayatı kırılma noktasına girer. Terzi dizisinin fragmanları yayınlanınca birçok kişi dizide Peyami’nin babası Mustafa’yı kim oynuyor merak etmiştir.

Terzi dizisi Mustafa karakterini usta oyuncu Olgun Şimşek canlandırıyor. Olgun Şimşek, OGM Pictures imzalı dizide Mustafa karakteriyle Çağatay Ulusoy’un babasına hayat vermektedir. 33 yıllık oyunculuk kariyerine birçok dizi, film ve tiyatro projesi sığdıran Olgun Şimşek, Terzi dizisinde canlandıracağı karakteriyle daha önceki rollerinden bambaşka bir imaj çizecektir. 52 yaşında olan Olgun Şimşek’in canlandırdığı Mustafa karakteriyle birlikte Olgun Şimşek hakkında araştırmalar da yapılmaya başlandı. Bu yazımızda Terzi’nin Mustafa’sı Olgun Şimşek hayatı ve yer aldığı projeler hakkında bilgiler sunacağız.

Terzi Mustafa rolüne hayat veren Olgun Şimşek kimdir?

Olgun Şimşek Kimdir? Olgun Şimşek Yaşı, Eşi, Dizileri

Netflix yapımı Terzi Mustafa rolüyle ekranlara dönen Olgun Şimşek, 1971 yılında Bursa Yenice beldesinde dünyaya gelmiştir. Üniversiteye kadar Bursa Kemalpaşa’da eğitimini sürdüren Olgun Şimşek, üniversite için İstanbul’a gelmiştir. Deneyimli oyuncu Olgun Şimşek, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro mezunudur. Ünlü oyuncunun ilk oyunculuk deneyimi İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Masal Bahçesi oyunuyla olmuştur. Ardından Tersine Dünya filmiyle ekran karşısına çıkmıştır. Başarılı oyuncu Olgun Şimşek’in ilk dizisi ise Tetikçi Kemal dizisidir. Ardından Gülşen Abi, Bir Demet Tiyatro ve Yedi Numara dizileriyle tanınırlığını arttırmıştır.

Olgun Şimşek Evli Mi? Olgun Şimşek’in Eşi Kim?

Terzi dizisinde Peyami’nin babası Mustafa karakterini canlandıran Olgun Şimşek, Zeynep Kocabeyoğlu ile evlidir. 2011 yılında dünya evine giren Olgun Şimşek ve Zeynep Kocabeyoğlu çifti 12 yıldır evliliğini sürdürmektedir. Ayrıca Olgun Şimşek daha öncesinde kendisi gibi oyuncu olan Şebnem Sönmez ile 4 yıl evli kalmıştır. 

Terzi dizisinin Mustafa'sı Olgun Şimşek ve eşi

Olgun Şimşek Yer Aldığı Projeler

Usta oyuncu Olgun Şimşek, 1993 yılında ilk dizisi Tetikçi Kemal sonrasında bilfiil dizilerde rol almaya devam etmiştir. Ancak Olgun Şimşek’in seyirci karşısına çıktığı ilk proje Orhan Kemal’in romanından uyarlanan Tetikçi Kemal filmi olmuştur. Başarılı oyuncunun seyirci tarafından asıl tanınırlığı Bir Demet Tiyatro programındaki Kudret ve Bahattin rolleriyle olmuştur. Ardından yer aldığı Yedi Numara dizisindeki Sabit Ballıoğlu karakteri de en çok bilinen rollerinden biridir. Olgun Şimşek yakın zamanda Yalan Dünya Selahattin, Ramo Cihangir Anlı gibi karakterleriyle de tanınmaktadır. Ünlü oyuncu halihazırda Terzi Mustafa karakterini canlandırmaktadır. Olgun Şimşek, Terzi dizisindeki rolünden önce yine Netflix’te yayınlanan Cici filminde Cemil karakterini canlandırmıştır.

Olgun Şimşek Dizileri

 • Terzi – Mustafa (Peyami’nin Babası)
 • Ramo – Cihangir Hanlı
 • Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz – Yaşar Kimsesiz
 • Yalan Dünya – Selahattin Çakaler (ve Ahmet rolünde)
 • Kapalıçarşı – Mahmut
 • Beyaz Gelincik – Aziz Kudret Tarhan
 • Yedi Numara – Sabit Ballıoğlu

Olgun Şimşek Filmleri

 • Cici – Cemil
 • Gözetleme Kulesi
 • Vavien
 • Yeşil Işık
 • Tetikçi Kemal

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz