Ana Sayfa Biyografi Özge Fışkın Kimdir? Nereli? kaç Yaşında? Eşi? Müzikleri?

Özge Fışkın Kimdir? Nereli? kaç Yaşında? Eşi? Müzikleri?

Özge Fışkın Kimdir? Nereli? kaç Yaşında? Eşi? Müzikleri?

Özge Fışkın kimdir? Türk Rock müziği alanındaki müzik çalışmalarıyla tanınan Özge Fışkın hakkında sık sık araştırmalar yapılıyor. Özge Fışkın, 27 Haziran 1973 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. 49 yaşında olan ünlü sanatçı Özge Fışkın aslen Ankaralıdır. Müzik kariyerine ek olarak dansçı da olan Fışkın, son yılların popüler müzisyenlerindendir. Kariyerinin ilk yıllarında Sertab Erener ve Levent Yüksel gibi Türk pop müziğinin önemli isimlerine vokalistlik yapan Özge Fışkın, sonrasında solo çalışmalarıyla tanınırlığı arttırmıştır. Özge Fışkın, Sertab Erener ile 2003 Eurovision Şarkı Yarışmasında sahnede Erener’e eşlik etmiştir. Sertab Erener’e Eurovision’da eşlik ederek tanınırlığını arttıran Özge Fışkın, ilk albümü Kilitler ile solo çalışmalara ağırlık vermiştir. Başarılı müzisyen Özge Fışkın, Barda film müzikleri albümünde “Yarın” parçasını seslendirmiştir.

2003 Eurovision şarkı yarışmasında Sertab Erener’in vokalisti olan Özge Fışkın (sağdan ikinci)

Özge Fışkın Kimdir? Evli Mi? Özge Fışkın’ın Eşi Kim?

Müzikal kariyeriyle dikkat çeken Özge Fışkın kimdir sorusu ile beraber Özge Fışkın evli mi sorusu sıklıkla merak konusu olmaktadır. Başarılı şarkıcı ve dansçı Özge Fışkın 2017 yılında DJ Hakan Kamar ile dünya evine girmiştir. Yani Özge Fışkın özel yaşamında evlidir. Ancak çiftin henüz çocukları yoktur.

Özge Fışkın Müzikleri ve Albümleri

2007 yılında ilk solo albümü Kilitler ile müzikal kariyerinde önemli adım atan Özge Fışkın günümüzde 3 albüm yayınlamıştır. Kilitler albümünde yer alan Bıraktım şarkısına klip çeken Özge Fışkın, bu albümde Levent Yüksel ile beraber Unutulurmuş şarkısında düet yapmıştır. Unutulurmuş şarkısı Özge Fışkın’ın hit şarkılarından biridir. Şarkı spotify’da 1 milyonu aşkın dinlenme sayısıyla 2007’den günümüze ulaşmıştır. Özge Fışkın özellikle Tuna Kiretçi ve arkadaşları albümünde seslendirdiği Bana Sebepsin parçasıyla tanınmaktadır. Ünlü sanatçı Özge Fışkın günümüze değin Kilitler, Bir Avuç Fotoğraf ve Her Şeyin 1 Zamanı Var albümlerini yayınlamıştır. Öte yandan Tuna Kiremitçi ve Dostları, 3 Hürel Şarkıları gibi proje albümlerinde yer almıştır. Kısacası Özge Fışkın kimdir sorusuna Türk Rock ve Pop müziği alanındaki parçalarıyla tanınan bir müzisyendir cevabını vermek mümkündür.

Özge Fışkın Şarkıları

  • Bana Sebepsin (Tuna Kiremitçi ile düet)
  • Unutulurmuş (Levent Yüksel ile düet)
  • Sana Doğru (Ajda Pekkan coverı)
  • Yabancı
  • Tek Başına (Cem Adrian ile düet)
  • Bıraktım
  • Ömrüm
  • Ben Sana Vurgunum
  • Aşk Yok Olmaktır (Mabel Matiz ile)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz