Ana Sayfa Oyuncular Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Victoria Kimdir? (Tuvana Türkay)

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Victoria Kimdir? (Tuvana Türkay)

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Victoria rolüne hayat veren Tuvana Türkay 3 Ekim 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Tuvana Türkay Kimdir?

Tuvana Türkay 3 Ekim 1990 tarihinde İstanbul ilinde doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul Güneş Kolejinde başarıyla tamamladı. Tuvana Türkay üniversite eğitimini ise Beykent Üniversitesi Rodyo Televizyon Sinema bölümünde tamamladı.

Tuvana Türkay oyunculuk kariyerine 2009-2010 yılları arasında TRT1 kanalında yayınlanan Ayrılık dizisinde ‘’Kevok’’ karakterini canlandırarak başladı. Bu rolde gösterdiği başarılarıyla seyircilerin gönlünde taht kuran Tuvana Türkay, 2011-2012 yıllarında FOX TV’de yayınlanan Yer Gök Aşk dizisinde ise ‘’Bade Palalı’’ rolüne hayat verdi.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Victoria Kimdir?
Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Victoria Kimdir?

Tuvana Türkay bir yandan oyunculuk kariyerine başarıyla devam ederken bir yandan da müzik dünyasına adımını atmıştır. 2015 yılında Enbe Orkestrası’nın albümünde hem sözü hem müziği kendisine ait olan ”Ara Ne Olursun” parçasını seslendirdi. Tuvana Türkay daha sonra ise ünlü sanatçı Mustafa Ceceli’linin aranjörlüğünde ”Tuana” parçasını coverladı. Tuvana Türkay aynı zamanda şarkı sözü yazmakta ve beste de yapmaktadır.

Tuvana Türkay son olarak yayın hayatına yeni başlayan ve TRT1 kanalında yayınlanan Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizinde Victoria rolünü canlandırmaya başlamıştır.

Başarılı oyuncu Tuvana Türkay sosyal medya paylaşımlarına ise @tuvanaturkay instagram hesabından devam etmektedir.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Victoria Kimdir?
Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Victoria Kimdir?

Tuvana Türkay Özel Yaşamı

1990 doğumlu olan ünlü oyuncu Tuvana Türkay, bir dönem Fenerbahçe’de forma giyen ünlü futbolcu Alper Potukla 3 yıl aşk yaşamış daha sonra yollarını ayırmışlardır. Tuvana Türkay son olarak İzzet Antebi ile aşk yaşamış geçtiğimiz aylarda İzzet Antebi ile ayrılmıştır. Başarılı oyuncunun medeni hali ise bekardır.

Tuvana Türkay Rol Aldığı Diziler

 • Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi – Victoria – 2023
 • Kızlarım İçin – Kumru Yılmaz – 2018
 • Deli Gönül – Fatmunar Güzel – 2017
 • Oyunbozan – Ece – 2016
 • Esir Sultan – 2012
 • Fırat’ın Nar Bahçeleri – 2010
 • Yer Gök Aşk – Bade Palalı – 2010
 • Ayrılık – Kevok – 2009
 • Kollama – 2008
 • Cumhur Cemaat – 2007

Tuvana Türkay Şarkıları

 1. Diğer Yarım
 2. Yalan De
 3. Tuana
 4. Ah Aşk
 5. Geceler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz