Ana Sayfa Dizi Özetleri Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Dizisi Konusu

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Dizisi Konusu

TRT 1’in yeni dizisi “Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi” İslam tarihinde önemli bir yere sahip olan Selahaddin Eyyubi’nin hayatını ve Kudüs’ün Haçlılardan kurtarılmasını konu alıyor. Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Dizisinin ana konusu Selahaddin Eyyubi’nin gençliğinden başlayarak Mısır’da iktidara yükselişini Haçlılarla yaptığı savaşları ve Kudüs’ün fethini anlatacak.

Selahaddin Eyyubi Dizisi, Selahaddin Eyyubi’nin hem askeri hem de siyasi yönlerini ele alacak. Selahaddin Eyyubi sadece bir başarılı komutan değildir aynı zamanda adil ve merhametli bir hükümdar olarak da biliniyordu. Selahaddin Eyyubi Dizisi, Selahaddin Eyyubi’nin bu yönlerini de gözler önüne serecek.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi” dizisi, tarihi bir drama dizisi olarak öne çıkan bir dizi olacak. Selahaddin Eyyubi’nin hayatını ve Kudüs’ün fethini gerçekçi bir şekilde anlatacak. Dizi hem Türk hem de dünya izleyicileri için ilgi çekici bir yapım olacağı düşünülmekte.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi” dizisi, 13 Kasım 2023 tarihinde TRT 1 ekranlarında yayın hayatına başlayacak.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Dizisi Nerede Çekiliyor

TRT 1’in yeni dizisi “Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi” Kocaeli’nin Gebze ilçesinde kurulan özel bir film platosunda çekiliyor. Çekimler, yaklaşık 60 dönümlük bir alana yayılan platoda gerçekleştiriliyor.

Plato, dönemin ruhunu ve atmosferini yansıtacak şekilde tasarlanmış. Çekimler için kullanılan kostümler ve dekorlar da dönemin özelliklerini yansıtıyor.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Dizisi Hangi Kanalda

TRT 1’in yeni dizisi “Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi“, 11 Temmuz 2023 tarihinden itibaren her pazartesi saat 20.00’de TRT 1’de yayınlanacak.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Dizisi Oyuncuları

TRT 1’in yeni dizisi “Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi” İslam tarihinde önemli bir yere sahip olan Selahaddin Eyyubi’nin hayatını ve Kudüs’ün Haçlılardan kurtarılmasını konu alıyor. TRT1’in yeni dizisi Selahaddin Eyyubi dizisi birbirinden başarılı oyuncuları bir araya getiriyor.

Uğur Güneş (Selahaddin Eyyubi)

Uğur Güneş, 10 Kasım 1987 tarihinde Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Kütükçü Alibey İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Ankara’da büyüyüp üniversite eğitimini de Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro/Oyunculuk Bölümü’nde tamamladı.

Güneş, oyunculuk kariyerine 2011 yılında yayınlanan “Yeniden Başla” dizisiyle başladı. Ardından Benim İçin Üzülme, Diriliş Ertuğrul, İsimsizler, Bir Zamanlar Çukurova ve Kanunsuz Topraklar dizilerinde rol aldı.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi

Güneş, özellikle “Diriliş Ertuğrul” dizisindeki Tuğtekin Bey rolüyle büyük beğeni topladı. Bu rolüyle 2016 yılında Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Yılın En İyi Erkek Oyuncusu ödülüne layık görüldü.

Güneş, 2023 yılında TRT 1’de yayınlanmaya başlayan “Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi” dizisinde başrolde yer alıyor. Güneş, bu dizide İslam tarihinin önemli isimlerinden biri olan Selahaddin Eyyubi’yi canlandırıyor.

Dilin Döğer (Süreyya)

Dilin Döğer, 22 Şubat 1995 tarihinde Diyarbakır’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Diyarbakır’da tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Döğer, oyunculuk kariyerine 2021 yılında yayınlanan Ex Aşkım dizisiyle başladı. Dizide Afife karakterini canlandıran Döğer, bu rolüyle dikkatleri üzerine çekti. 2022 yılında ise O Kız dizisinde Zeynep karakterini canlandırdı. Dizide başarılı bir performans sergileyen Döğer, bu rolüyle de büyük beğeni topladı.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi

Döğer, 2023 yılında TRT 1’de yayınlanmaya başlayan Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinde Süreyya karakterini canlandırıyor. Dizide Selahaddin Eyyubi’nin eşini canlandıran Döğer, bu rolüyle de izleyiciler tarafından oldukça merak edilmektedir.

Döğer, genç ve yetenekli bir oyuncu olarak dikkat çekiyor. Oyunculuğuyla olduğu kadar, güzelliğiyle de izleyicilerden beğeni topluyor.

Erdinç Gülener (Ömer Mella)

Erdinç Gülener, 26 Ocak 1971 tarihinde İzmit’te doğdu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. Oyunculuk kariyerine 1997 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’nda başladı. 2000 yılından itibaren televizyon dizilerinde de rol almaya başladı. Gülener, rol aldığı diziler arasında Kertenkele, Bir Deli Sevda, Canan ve Alparslan: Büyük Selçuklu sayılabilir.

Gülener, 2023 yılında TRT 1’de yayınlanmaya başlayan Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinde Ömer Mella karakterini canlandırmaktadır.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Dizisinde daha birçok başarılı oyuncu oynamaktadır. Bunlar Buse Varol, Ekin Türkmen, Gökçe Akyıldız, Doğan Bayraktar, Mehmet Ali Nuroğlu, Zeynep Kumral ve Tuvana Türkay’dır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz