Ana Sayfa Oyuncular Kraliçe Galip Gencer Kimdir? (Cihat Tamer)

Kraliçe Galip Gencer Kimdir? (Cihat Tamer)

Kraliçe Galip Gencer Kimdir
Kraliçe Galip Gencer Kimdir
Adı Soyadı:Cihat Tamer
Mesleği:Oyuncu
Aslen Nereli:İstanbul
Doğum Tarihi:24 Şubat 1943
Yaşı:80
Boyu:1.73
Kilosu:80
Burcu:Balık
Eğitim:Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi
Medeni Hali:Bekar
Rol Aldığı Yapımlar:Yalan Dünya, Aşk Mantık İntikam, Kraliçe Vb
İnstagram:@tamercihat
Cihat Tamer Kimdir?

Kraliçe Galip Gencer kimdir? Kraliçe dizisi yeni başlayacak diziler arasında sıklıkla insanların merak ettiği bir yapımdır. Dizinin her bir karakteriyle ilgili ayrıntılı araştırmalar yapılıyor. Dizide kilit bir rol üstelenen Galip Gencer karakteri de bunlardan biridir. Peki Kraliçe’de Galip rolünü kim oynuyor? Galip Gencer dizinin hikayesini nasıl şekillendirecek?

Kraliçe Galip Gencer’i Kim Oynuyor?

Kraliçe Galip Gencer karakterini başarılı oyuncu Cihat Tamer oynayacak. Dizide Galip karakteri; Deniz, Zeynep ve Ali’nin babasıdır. Gencer Çiftliği’nin sahibi olan Galip’in ölümüyle beraber kardeşler bir araya gelir. Yıllardır görüşmeyen ve hayatları boyunca farklı çatışmalar yaşayan kardeşlerin hayatı babaları Galip’in ölümüyle alt üst olacaktır. Usta oyuncu Cihat Tamer’in canlandırdığı Galip rolü muhtemelen dizi boyunca flashback sahnelerinde yer alacaktır. Diğer karakterlerin babalarıyla ilişkisinin geçmişe dönüş sahneleriyle ekrana yansırken bu süreçte Cihat Tamer dizide yer almaya devam edecektir. Oyuncunun henüz dizide kaç bölüm yer alacağı belli olmasa bile muhtemelen günümüzde birçok dizide uygulanan flashbach yöntemiyle oyuncu, uzun süre dizide yer alacaktır.

Kraliçe Galip Gencer Kimdir?
Kraliçe Galip Gencer Kimdir?

Cihat Tamer Kimdir? Kraliçe Dizisi Galip Hakkında

Cihat Tamer kimdir? Kraliçe Galip Gencer kimdir sorusunun cevabının Cihat Tamer olduğunu söylemiştik. O halde deneyimli oyuncunun kişisel ve profesyonel yaşamına göz atalım. Tam adı Ahmet Cihat Tamer olan oyuncu, 1943 doğumludur. Yani Cihat Tamer şu anda 80 yaşındadır. Mimar Sinan Üniversitesinden mezun olduktan sonra birçok tiyatroda yer alan oyuncu, hayatına onlarca proje sığdırmıştır. Günümüzde dizilerde baba karakteri deyince akla gelen ilk isimlerden biri Cihat Tamer’dir. Ancak oyuncunun 70’lerden başlayan profesyonel kamera deneyimi adım adım günümüze ulaşmıştır. Kraliçe dizisinde Deniz’in babası Galip’e hayat verecek olan Cihat Tamer, Gerzek Şaban, Perihan Abla, Bizimkiler, Mahallenin Muhtarları gibi günümüzde de bilinen projelerde yer almıştır. Usta oyuncunun yakın zamanda yer aldığı projeler ise şu şekildedir:

 • Yalan Dünya
 • 20 Dakika
 • Mucize
 • Kiraz Mevsimi
 • Ne Münasebet
 • Altınsoylar
 • Yok Artık 2
 • Aşk Mantık İntikam
 • Hamlet
 • İyilik
 • Kraliçe

Başarılı oyuncu Cihat Tamer daha önce Aşk Mantık İntikam dizisinde de rol arkadaşı olan Burcu Özberk’in babasını oynayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz