Ana Sayfa Diziler Kızılcık Şerbeti RTÜK cezası ne oldu? Kızılcık Şerbeti Yeni Bölüm Yayınlanacak mı?

Kızılcık Şerbeti RTÜK cezası ne oldu? Kızılcık Şerbeti Yeni Bölüm Yayınlanacak mı?

Kızılcık Şerbeti RTÜK Cezası ne oldu? Kızılcık Şerbeti yayınlanacak mı?

Başrollerini Evrim Alasya ve Barış Kılıç’ın paylaştığı Kızılcık Şerbeti dizisi her bölümde gündemi belirliyor. Son olarak Kızılcık Şerbeti RTÜK Cezası almıştı. Buna istinaden dizinin 5 hafta yayınlanmayacağı gündeme gelmişti. Fakat ceza sonrasında Show TV avukatları mahkemeye gerekli itirazları yapmıştı. Bu karar büyük bir kesimin tepkisini topladı ve bununla birlikte Twitter’da #KızılcıkŞerbetineDokunma hashtagi uzun bir süre Türkiye gündeminde kaldı. Ancak henüz Kızılcık Şerbeti cezası netleşmediği için birçok kişi Kızılcık Şerbeti yayınlanacak mı merak ediyor. Peki fenomen dizi Kızılcık Şerbeti için son karar nedir? Kızılcık Şerbeti yayından kalktı mı yoksa yayınlanmaya devam mı edecek? İşte Kızılcık Şerbeti dizisine dair yayınlanıp yayınlanmayacağına dair merak ettiğiniz detaylar…

Kızılcık Şerbeti Neden Ceza Aldı?

Kızılcık Şerbeti toplumun radikal kesimlerini eleştiren sahneleriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Öyle ki ilk bölümünde 2 civarında reyting alan dizi son olarak rakibi Yalı Çapkını dizisini ekarte ederek AB ve ABC+ gruplarında 10’u aşan reytingler almaya başladı. Kızılcık Şerbeti çatışmalı sahnelerle seyircinin ilgisini çekerken bir kısım seyirci diziyi RTÜK’e şikayet etti. Bununla birlikte fenomen yapım Kızılcık Şerbeti RTÜK Cezası aldı. Son olarak RTÜK Kızılcık Şerbeti dizisinin 5 hafta yayın durdurma kararını kanala tebliğ etmişti. Ancak dizinin ceza aldığı haftaki bölümü yayınlandı. Seyirciler son olarak Kızılcık Şerbeti ekrana gelecek mi yoksa ekrana ara mı verecek oldukça merak ediyor.

Kızılcık Şerbeti neden ceza aldı?

Kızılcık Şerbeti RTÜK Kararı Ne Oldu? Kızılcık Şerbeti Cezası için Son Durum Nedir?

GOLD Film imzalı Kızılcık Şerbeti dizisinde Evrim Alasya, Barış Kılıç, Settar Tanrıöğen, Sibel Taşçıoğlu, Müjde Uzman ve Aliye Uzunatağan gibi birbirinden başarılı isimler oynuyor. Bu isimlere Sıla Türkoğlu, Doğukan Güngör, Ceren Yalazoğlu Karakoç ve Feray Darıcı eşlik ediyor. Dizide son olarak Ceren Yalazoğlu Karakoç’un oynadığı Nursema karakteri ailesinin zoruyla evlendirilmişti. Özellikle Kızılcık Şerbeti gerdek sahnesi ile RTÜK merceğini üzerine çekti. Bununla beraber Kızılcık Şerbeti için 5 hafta RTÜK Cezası gündeme gelmişti. Ancak dizinin cezaya rağmen yayınlanmaya devam edip etmeyeceği hala en sık merak edilenler arasında.

Kızılcık Şerbeti Yayın Yasağı

Kızılcık Şerbeti Yayınlanacak Mı?

Reyting sıralamasını alt üst eden Kızılcık Şerbeti dizisi için SHOW TV avukatları RTÜK’e itiraz etmişti. Bununla birlikte Kızılcık Şerbeti cezası için yürütmeyi durdurma kararı uygulanmıştı. Daha önce Yasak Elma dizisi için de benzer bir ceza gündeme gelmiş ve dizinin cezası itirazlar sonucu kalkmıştı. Ancak 14 Nisan 2023 itibariyle mahkeme Kızılcık Şerbeti dizisi için yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı. Başka bir deyişle Kızılcık Şerbeti 14 Nisan Cuma akşamından itibaren yayınlanmayacak. Kısacası Kızılcık Şerbeti dizisi çatışmalı sahnelerle bir süre daha gündeme gelmeye devam edecek gibi.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz