Ana Sayfa Kısmet Kısmet Lale Mansur

Kısmet Lale Mansur

Kısmet Lale Mansur kimdir? Kısmet Sema karakterini canlandıran Lale Mansur hayatı dizileri
Adı Soyadı:Lale Mansur
Mesleği:Oyuncu, Balerin
Doğum Tarihi:1956
Aslen Nereli:
Yaşı:63
Boyu:1.62
Burcu:
Medeni Hali:Evli (Cem Mansur ile birlikte)
Kilosu:60
Rol Aldığı Yapımlar:Kısmet, Hatırla Sevgili, Ölene Kadar, Kavak Yelleri vb.
İnstagram:@lale.mansur

Kısmet Lale Mansur gibi usta oyunculardan oluşan kadrosuyla ilgi çekti. Balerin ve oyuncu olan Lale Mansur, 1992 yılından bu yana oyunculuk yapmaktadır. Ancak Lale Mansur oyunculuk kariyeri öncesinde Devlet Bale ve Operasında çalışmıştır. Lale Mansur ilk olarak Düş Gezginleri isimli filmle ekranlarda boy göstermiştir. Düş Gezginleri filmindeki performansıyla Altın Portakal En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alan Lale Mansur, bu filmle oyunculuk konusundaki yeteneğini kanıtlamıştır. Deneyimli oyuncu Lale Mansur, Hatırla Sevgilisi dizisindeki Nezahat Ünsal karakteriyle seyircinin yakından tanıdığı bir isim haline gelmiştir. Ardından Kavak Yelleri, Beni Böyle Sev, Dip ve Bonkis gibi dizilerde rol alan Lale Mansur, Kısmet dizisinde Sema karakterini canlandırmaktadır. Sema, dizide Doğan’ın kontrol hastası annesidir. 

Lale Mansur Kimdir? (Kısmet Sema)

Kısmet dizisi Sema karakterini canlandıran Lale Mansur kimdir sorusu diziyi izleyenlerin en çok merak ettiği konulardan biridir. 1956 doğumlu olan Lale Mansur, 63 yaşındadır. Ancak oyuncunun tam doğum tarihi ile ilgili kaynaklar kısıtlıdır. Bununla birlikte Lale Mansur nereli sorusu henüz belirsizdir. Çocukluk yıllarında İstanbul Devlet Konservatuvarında bale eğitimi gören Lale Mansur, sonrasında baş balerinliğe kadar yükselmiştir. Ancak günümüzde Lale Mansur yer aldığı dizi ve filmlerle tanınmaktadır. Usta oyuncu Lale Mansur, Eurovision şarkı yarışmasında Ajda Pekkan’a vokal yapmıştır.

Lale Mansur Evli Mi? Lale Mansur Çocuğu Var Mı?

Balerin ve oyuncu Lale Mansur 1984 tarihinde Cem Mansur ile evlenmiş olup günümüzde hala evlidir. Bu evliliği öncesinde 1975-1980 yılları arasında Atilla Özdemiroğlu ile evli kalmıştır. Lale Mansur’un çocuğu yoktur.

Lale Mansur Yer Aldığı Yapımlar

Oyunculuğa 1992 senesinde Yaşar Kemal’in hayat hikayesini anlatan BBC yapımı Childhood belgeseliyle başlayan Lale Mansur, aynı sene Düş Gezginleri filminde rol almıştır. Tersine Dünya, Nihavend Mucize, Başka Dilde Aşk gibi filmler Lale Mansur’un yer aldığı yapımlar arasındadır. Başarılı oyuncu Lale Mansur günümüzde Kısmet dizisi oyuncu kadrosu içerisinde yer almaktadır. 

Lale Mansur Dizileri

  • Kısmet – Sema (Doğan’ın annesi)
  • Bonkis – Leyla
  • Dip – İmre Rodoplu
  • Ölene Kadar – Asuman
  • Beni Böyle Sev – Nadide
  • Kavak Yelleri – Lerzan
  • Hatırla Sevgili – Nezahat Ünsal / Seyhan Akerman
  • Şaşıfelek Çıkmazı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz