Ana Sayfa İki Yabancı İki Yabancı Şahende Kimdir? (Gülçin Hatıhan)

İki Yabancı Şahende Kimdir? (Gülçin Hatıhan)

İki Yabancı Şahende kimdir? (Gülçin Hatıhan)
Adı Soyadı:Gülçin Hatıhan
Mesleği:Oyuncu
Aslen Nereli:Bakırköy, İstanbul
Doğum Tarihi:21 Aralık 1972
Yaşı:50
Boyu:170
Kilosu:60
Burcu:Oğlak
Eğitim:Müjdat Gezen Sanat Merkezi
Medeni Hali:
Rol Aldığı Yapımlar:Hercai, Mahkum, İki Yabancı vb.
İnstagram:@ghatihan

İki Yabancı Şahende kimdir? Neslihan Yeşilyurt’un yöneteceği İki Yabancı kadrosu yavaş yavaş belli oluyor. Dizide Leyla’nın annesi Şahende rolüne kimin hayat verdiği ise büyük merak konusu olmuş durumda. İki Yabancı dizisinin Şahende’si Gülçin Hatıhan oldu. Haliyle birçok kişi Gülçin Hatıhan kimdir merak etmeye başladı. Peki Gülçin Hatıhan kimdir? Gülçin Hatıhan kaç yaşında, evli mi, hangi dizilerde rol aldı? Bu yazımızda FOX TV’nin yeni dizisi İki Yabancı oyuncuları arasında olan Gülçin Hatıhan hayatı hakkında bilgiler sunacağız.

İki Yabancı Leyla’nın Annesi Şahende Karakterini Kim Oynuyor? Gülçin Hatıhan Kimdir?

İki yabancı dizisi Şahende karakterini deneyimli oyuncu Gülçin Hatıhan oynuyor. Gülçin Hatıhan 21 Aralık 1972 tarihinde İstanbul’un Bakırköy ilçesinde dünyaya gelmiştir. 50 yaşında olan Gülçin Hatıhan, Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk üzerine eğitim almıştır. Gülçin Hatıhan’ın boyu 170 kilosu ise 60’tır. Yer aldığı projeler dışında geçirdiği tüp mide ameliyatıyla da gündeme gelen Gülçin Hatıhan özel hayatı hakkında yeterli bilgi yoktur. Bu nedenle Gülçin Hatıhan evli mi çocuğu var mı net bir bilgi sağlayamıyoruz. 

Gülçin Hatıhan Yer Aldığı Projeler 

İki Yabancı Şahende karakteriyle ekranlarda boy gösterecek olan Gülçin Hatıhan, 90’lı yıllardan beri aktif olarak oyunculuk yapıyor. İlk olarak Fıstıki Mustiki adlı filmde rol alan Hatıhan sonrasında Danimarkalı Gelin filminde rol almıştır. Ardından Kaygısızlar dizisi kadrosuna dahil olmuş ve bununla birlikte yavaş yavaş tanınmaya başlamıştır. Ancak Gülçin Hatıhan’ın asıl popülaritesi son zamanlarda yer aldığı projelerle ortaya çıkmıştır. Elbette ki deneyimli tiyatrocu kariyeri boyunca birçok tiyatro, dizi ve sinema projesinde rol almıştır. Fakat söz konusu televizyon dünyası olunca Gülçin Hatıhan’ın tanınırlığı son yıllarda artmaya başlamıştır.

Gülçin Hatıhan hangi dizilerde oynamıştır?

2022 yaz sezonunda Gül Masalı dizisi Canan Atabey karakterini canlandıran Gülçin Hatıhan bunun dışında onlarda dizide yer almıştır. Şu anda İki Yabancı Şahende karakteriyle başroldeki Leyla’nın annesini canlandıracak olan Gülçin Hatıhan, Hercai dizisinde Handan Şadoğlu karakteriyle tanınmıştır. 

Gülçin Hatıhan Dizileri

 • İki Yabancı – Şahende (Leyla’nın annesi)
 • Gül Masalı – Canan Atabey
 • Mahkum – Nazan Şen
 • Hercai – Handan Şadoğlu
 • Kocaman Ailem – Nurten Koyuncular
 • İstanbullu Gelin – Figen
 • Çukur – Fidan
 • Poyraz Karayel – Ümran Özer Solmaz
 • Suskunlar – Züleyha
 • Sen De Gitme – Serpil
 • Küçük Kadınlar – Seher
 • Çocuklar Duymasın – Canan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz