Ana Sayfa Diziler Gülcemal Yapımcısı, Senaristi ve Yönetmeni Kimdir

Gülcemal Yapımcısı, Senaristi ve Yönetmeni Kimdir

Gülcemal yapımcısı, Gülcemal senaristi, Gülcemal yönetmeni

Gülcemal yapımcısı, senaristi ve yönetmeni kimdir? Yeni dizi Gülcemal dizisi oyuncuları kadar dizinin hangi yapım ekibine ait olduğu, senaryosunu kimin yazdığı ve diziyi kimin çektiği merak konusu olmuş durumda. Gülcemal ve Deva arasındaki imkansız aşkı anlatan dizi seyircilerin ilgisini çekti. FOX TV ekranlarında Gülcemal fragmanları yayınlanmaya başladığı andan itibaren dizinin yapım şirketi merak konusu oldu. Birçok kişi fragmanları görünce Gülcemal karakterleri kadar dizinin ana hikayesini ve diziyi kimin çektiğini merak etmeye başladı. Peki FOX TV’nin yeni dizisi Gülcemal yapımcısı kim? Gülcemal senaryosunu kim yazıyor? Gülcemal dizisini kim yönetiyor? Bu yazımızda Gülcemal dizisini ekrana taşımaya yardımcı olan üç görevliyi paylaşacağız.

Gülcemal yapımcısı, senaristi ve yönetmeni kimdir?

Gülcemal Yapımcısı Kimdir?

Melis Sezen ve Murat Ünalmış’ın başrollerini paylaştığı Gülcemal yapımcısı kimdir sorusu diziyle ilgili en çok merak edilen konulardan biridir. FOX TV’de ekran yolculuğuna başlayacak dizinin fragmanlarında doğrudan MF YAPIM imzası yer alıyor. Başka bir deyişle Gülcemal dizisinin yapım şirketi MF YAPIM firmasıdır. Daha önce çektiği her diziyle adından söz ettiren MF Yapım şirketi son olarak Gülcemal dizisinin yapım sürecini yönetiyor. Gülcemal’in yapım şirketi MF Yapım başarılı televizyoncular Fatih Aksoy ve Faruk Bayhan ortaklığında kurulmuş olan bir şirkettir. Aynı zamanda Medyapım’ın da sahibi olan Fatih Aksoy Gülcemal’in yapımcıları arasında yer alıyor. Dizinin bir diğer yapımcısı ise Faruk Bayhan’dır.

MF Yapım zamanında yüksek reytingler elde eden Mucize Doktor dizisi, Hande Erçel ve Kerem Bursin’in başrolünü paylaştığı Sen Çal Kapımı yapımcısı olarak da biliniyor.

Gülcemal Senaristi Kimdir?

MF Yapım imzalı Gülcemal senaristi kimdir? Gülcemal senaryosunu başarılı senarist Eda Tezcan yazıyor. Daha önce Hercai, Kalp Atışı, Aziz ve Aşk Laftan Anlamaz gibi dizilerin senaryosunu yazan Eda Tezcan Gülcemal dizisinin ana hikayesiyle birlikte senaryo süreçlerini yönetiyor. 1979 doğumlu olan Eda Tezcan, şu anda 44 yaşındadır. Başarılı senarist kariyerinin ilk yıllarında Yamak Ahmet, Diğer Yarım gibi dizileri yazmıştır. Halihazırda Gülcemal senaryo ekibinin başında olan Eda Tezcan’ın asıl tanınması ise Aşk Yeniden dizisiyle olmuştur. Gülcemal senaryosunu yazan Eda Tezcan’ın Instagram’daki kullanıcı adı edalizist şeklindedir.


Gülcemal Yönetmeni Kimdir?

Deva ve Gülcemal aşkını işleyen Gülcemal dizisini kimin yönettiği büyük merak konusu oldu. Gülcemal yönetmeni daha önce yüksek reyting alan işlerde imzası bulunan Yusuf Pirhasan’dır. Gülcemal dizisini yöneten Yusuf Pirhasan özellikle son zamanlarda MF Yapım’ın ilgi çeken dizilerinin de yönetmenidir. MF Yapım şirketi daha önce popüler dizilerde imzası bulunan Yusuf Pirhasan ile anlaşmıştır. Böylelikle Yusuf Pirhasan Gülcemal dizisinin yönetmeni olmuştur. MF Yapım imzalı Gülcemal dizisini yöneten Yusuf Pirhasan daha önce birçok diziyi yönetmiştir. Pirhasan’ın yönettiği diziler arasında Mucize Doktor, Evlilik Hakkında Her Şey, Kalp Atışı dizileri mevcuttur. Bunun yanı sıra Hande Erçel ve Kerem Bursin’in başrolünde olduğu Sen Çal Kapımı dizisi yönetmeni de Yusuf Pirhasan’dır

Kısacası Gülcemal yapımcısı senaristi yönetmeni sırasıyla MF Yapım, Eda Tezcan ve Yusuf Pirhasan şeklindedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz