Ana Sayfa Gülcemal Gülcemal Dizisi Zafer Kimdir? (Ayda Aksel)

Gülcemal Dizisi Zafer Kimdir? (Ayda Aksel)

Gülcemal Dizisi Zafer Kimdir
Gülcemal Dizisi Zafer Kimdir
Adı Soyadı:Ayda Aksel
Mesleği:Oyuncu
Aslen Nereli:İstanbul
Doğum Tarihi:31 Ekim 1962
Yaşı:61
Boyu:1.74
Kilosu:60
Burcu:Akrep
Eğitim:Mimar Sinan Üniversitesi (Tiyatro)
Medeni Hali:Bekar
Rol Aldığı Yapımlar:Hercai, Baba, Gülcemal vb.
İnstagram:@aydaaksel

Gülcemal dizisi Zafer kimdir? Gülcemal oyuncu kadrosu içerisinde Gülcemal’in annesi Zafer’i kim oynuyor sorusu büyük merak konusu olmuş durumda. Dizide Gülcemal ve Deva aşkının önündeki en büyük engellerden biri Zafer karakteri olacaktır. Gülcemal’in annesi Zafer oğlunu nefret tohumlarıyla büyütmüştür. Gülcemal dizisinin kilit karakteri Zafer rolüne başarılı oyuncu Ayda Aksel hayat veriyor. Son olarak Baba dizisinde Haluk Bilginer ile başrol oynayan usta oyuncu Ayda Aksel, dizisi bittikten sonra Gülcemal dizisi ile el sıkıştı. Dizide manipülatif bir anne rolüne hayat verecek olan Ayda Aksel, yaptıklarıyla dizinin gidişatını etkileyecek. Peki Gülcemal dizisinin Zafer’i Ayda Aksel kimdir? Ünlü oyuncu Ayda Aksel kaç yaşında, nereli, evli mi,çocuğu var mı? Ayda Aksel hangi dizilerde rol aldı?

Gülcemal’in Annesi Zafer Kimdir? Ayda Aksel Kimdir?

Gülcemal dizisi Gülcemal’in annesi Zafer rolüne usta oyuncu Ayda Aksel hayat veriyor. 31 Ekim 1962 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen ünlü oyuncu Ayda Aksel, 61 yaşındadır. Yer aldığı dizi ve sinema projeleriyle son zamanların popüler oyuncusu Ayda Aksel, lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesinde tamamlamıştır. Devlet Tiyatroları ve Sadri Alışık Tiyatrosu gibi deneyimleri olan oyuncu günümüzde birçok reklamda seslendirme sanatçılığı da yapıyor. Gülcemal dizisi Zafer karakteri ile ekranlara dönmeye hazırlanan Ayda Aksel 2 defa evlenmiştir. Ayda Aksel’in 2 evliliğinden bir kızı bir de oğlu vardır.

Gülcemal dizisi Zafer

Gülcemal Dizisi Zafer Ayda Aksel Yer Aldığı Projeler Nelerdir?

Gülcemal dizisi Zafer kimdir sorusuyla birlikte Ayda Aksel’in yer aldığı projeler merak konusu olmuş durumda. Kariyerine yüzlerce tiyatro oyunu sığdıran başarılı oyuncu Ayda Aksel, ilk olarak Üç İstanbul dizisiyle ekran karşısına çıkmıştır. Genç kuşak tarafından tanınması ise daha çok Hatırla Sevgili dizisinde canlandırdığı Selma, Poyraz Karayel Nevra ve Hercai Azize karakterleriyle olmuştur. Deneyimli oyuncu Ayda Aksel, Sadri Alışık ve Afife Tiyatro Ödülleri gibi prestijli ödüllerin sahibidir.

Ayda Aksel Dizileri

 • Gülcemal – Zafer (Gülcemal’in Annesi)
 • Baba – Fazilet Saruhanlı
 • Hercai – Azize Aslanbey
 • Gülperi – Ayten
 • Dudullu Postası – Emine
 • Tutsak – Leman Gürhan
 • Poyraz Karayel – Nevra Saygıner
 • Hatırla Sevgili – Selma Gürsoy
 • Kurtuluş – Halide Edib
 • Yaprak Dökümü (1988 TRT versiyonu)
 • Üç İstanbul – Belkıs

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz