Ana Sayfa Gülcemal Gülcemal Dizisi Gara Ana Kimdir?

Gülcemal Dizisi Gara Ana Kimdir?

Adı Soyadı:Nilüfer Açıkalın
Mesleği:Oyuncu, Seslendirme Sanatçısı
Aslen Nereli:İzmir
Doğum Tarihi:1 Ocak 1967
Yaşı:56
Boyu:1.62
Kilosu:59
Burcu:Oğlak
Eğitim:Lisans
Medeni Hali:Evli (Abdullah Oğuz ile birlikte)
Rol Aldığı Yapımlar:Benim Hayatım, Yeşilçam, Gülcemal vb.
İnstagram:@niluferacikalin

Gülcemal dizisi Gara Ana kimdir? MF Yapım imzalı Gülcemal oyuncu kadrosu epey merak konusu oldu. Bunlardan biri de dizide Gara Ana karakterini kimin oynadığı olmaktadır. Gülcemal dizisinde Gara Ana rolünü usta oyuncu Nilüfer Açıkalın oynuyor. Peki Nilüfer Açıkalın kimdir? Nilüfer Açıkalın kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı? Bu yazımızda Gülcemal dizisinde Gara Ana rolünü canlandıran Nilüfer Açıkalın hayatı hakkında merak ettiklerinizi cevaplayacağız.

Nilüfer Açıkalın Kimdir? Nilüfer Açıkalın Hayatı

Başarılı oyuncu Nilüfer Açıkalın, tiyatro kökenli bir oyuncudur. Ancak genel olarak seyircinin sinema ve dizi projeleriyle seyircinin tanıdığı bir isimdir. 1 Ocak 1967 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Nilüfer Açıkalın’ın burcu Aslan’dır. 56 yaşında olan Nilüfer Açıkalın evliliği öncesinde Küçükçavdar soyismini kullanmıştır. Ancak bir dönem Peker Açıkalın ile evliliği sonrasında bugünkü ad soyadıyla tanınırlık elde etmiş ve boşandıktan sonra da Nilüfer Açıkalın adını kullanmıştır. Ünlü oyuncunun Orhan Oğuz ile birlikteliğinden kendisi gibi oyuncu olan Tunç Oğuz isminde bir çocuğu vardır. Gülcemal dizisi Gara Ana karakteriyle ekranlara dönen usta oyuncu Nilüfer Açıkalın İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. Nilüfer Açıkalın, 2002 yılında sinemacı Orhan Oğuz ile evlenmiş olup halen evlidir. Nilüfer Açıkalın oyunculuk dışında yazarlık da yapmaktadır. Başarılı oyuncu Nilüfer Açıkalın’ın yazdığı dört kitabı mevcuttur. 

Gülcemal dizisi Gara Ana

Gülcemal Dizisi Gara Ana Kimdir? Nilüfer Açıkalın Yer Aldığı Yapımlar

Nilüfer Açıkalın 90’lı yıllardan itibaren aktif olarak oyunculuk mesleğini sürdürmeye devam etmektedir. Ünlü oyuncu Şaşıfelek Çıkmazı dizisinde rol alarak tanınırlığını artırmıştır. Son zamanlarda yer aldığı televizyon dizileri ve dijital platform dizileriyle adından söz ettiren Nilüfer Açıkalın, bunun dışında birçok önemli filmde rol almıştır. Başarılı oyuncu Nilüfer Açıkalın ilk olarak 1988 yılında Süreyya Duru yönetmenliğindeki Ada filminde Türkan Şoray’ın kızı rolüyle seyirci karşısına çıkmıştır. Son olarak Blutv yapımı Yeşilçam dizisinde Adviye Saygı karakteriyle ekran karşısına çıkan başarılı oyuncu halihazırda Gülcemal dizisi Gara Ana karakterini canlandırmaya hazırlanıyor.

Nilüfer Açıkalın Dizileri

  • Gülşen Abi
  • Şaşıfelek Çıkmazı
  • Büyük Sürgün Kafkasya
  • Benim Hayatım
  • Çıplak
  • Yeşilçam
  • Gülcemal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz