Ana Sayfa Gülcemal Gülcemal Dizisi Emrullah Kimdir? (Sabahattin Yakut)

Gülcemal Dizisi Emrullah Kimdir? (Sabahattin Yakut)

Gülcemal Emrullah kimdir (Sabahattin Yakut)
Adı Soyadı:Sabahattin Yakut
Mesleği:Oyuncu, Yönetmen
Aslen Nereli:Manisa
Doğum Tarihi:1981
Yaşı:42
Boyu:
Kilosu:
Burcu:
Eğitim:Anadolu Üniversitesi
Medeni Hali:Bekar
Rol Aldığı Yapımlar:Avlu, Kardeşlerim, Gülcemal vb.
İnstagram:@sabahattinyakut

Gülcemal dizisi Emrullah kimdir? Gülcemal oyuncuları arasında Emrullah’ı kimin canlandırdığı merak konusu oldu. MF Yapım imzalı Gülcemal dizisindeki karakterler arasında Emrullah epey ilgi çekiyor. Birçok kişi dizide Emrullah’a kimin hayat verdiğini merak ediyor. Dizide Emrullah karakterini dizi ve tiyatro oyuncusu Emrullah Yakut canlandırıyor. Peki Emrullah Yakut kimdir? Emrullah Yakut kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı? Bu yazımızda Emrullah Yakut hayatı hakkında merak ettiğiniz bilgileri cevaplayacağız.

Gülcemal Dizisi Emrullah Karakterini Kim Oynuyor?

Gülcemal dizisinde Emrullah karakterine başarılı tiyatrocu Sabahattin Yakut hayat veriyor. Daha önce birçok tiyatroda yer alan Sabahattin Yakut bunun dışında dizilerde de yer almıştır. Ancak birçok kişi Sabahattin Yakut kimdir hakkında yeterli bilgiye sahip değildir.

Gülcemal dizisi Emrullah kimdir?

Sabahattin Yakut Hayatı

1981 yılında Manisa’da dünyaya gelen Sabahattin Yakut, 42 yaşındadır. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarında Tiyatro Bölümünü bitiren Sabahattin Yakut, birçok tiyatro yapımında yer almıştır. Bursa Devlet Tiyatrolarında iki sene çalışan başarılı oyuncu Sabahattin Yakut, ardından İstanbul’a yerleşmiştir. Daha çok tiyatro odaklı çalışmaları olan 

ünlü oyuncu Sabahattin Yakut bunun dışında yer aldığı dizilerle de seyircinin simaen tanıdığı bir isimdir. 

Sabahattin Yakut Yer Aldığı Projeler Nelerdir?

Tiyatro ve dizisi oyuncusu Sabahattin Yakut farklı dizilerde ve filmlerde rol almıştır. Ünlü oyuncunun ilk ekran deneyimi Jin adlı filmle olmuştur. 2012 yılında vizyona giren bu film sonrasında farklı dizilerde ve filmlerde rol almaya devam etmiştir. Gülcemal dizisi Emrullah karakteriyle ekranlara dönmeye hazırlanan Sabahattin Yakut, Kanal D’de yayınlanan Şeref Meselesi dizisinde rol almıştır. Bu projenin ardından 2018 yılında Kerem Bursin ve İbrahim Çelikkol’un başrollerini paylaştığı Muhteşem İkili projesinde seyirci karşısına çıkmıştır.

Sabahattin Yakut tiyatro kökenli bir oyuncu olup Bursa Şehir Tiyatroları ve İstanbul Devlet Tiyatrosu gibi tiyatrolarda oynamıştır. Bunun dışında Avlu dizisinde, Kardeşlerim dizisinde ve Netflix yapımı Fatma dizisindeki rolleriyle de tanınmaktadır. Usta tiyatrocu Sabahattin Yakut son olarak Gülcemal dizisiyle ekranlara dönmeye hazırlanıyor.

Sabahattin Yakut Dizileri

  • Gülcemal – Emrullah
  • Kardeşlerim – Erhan
  • Yalnız Kurt
  • Avlu – Durmuş Gezer
  • Muhteşem İkili – Volkan Önder
  • Şeref Meselesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz