Ana Sayfa Oyuncular Dünyayı Değiştiren Ayten İnci Kimdir? (Başak Daşman)

Dünyayı Değiştiren Ayten İnci Kimdir? (Başak Daşman)

Dünyayı Değiştiren Ayten İnci kimdir? (Başak Daşman)
Adı Soyadı:Başak Daşman
Mesleği:Oyuncu
Aslen Nereli:İstanbul
Doğum Tarihi:10 Nisan 1981
Yaşı:42
Boyu:1.65
Kilosu:55
Burcu:Koç
Eğitim:Mimar Sinan Üniversitesi
Medeni Hali:Bekar
Rol Aldığı Yapımlar:Akrep, Parmaklıklar Ardında, Dünyayı Değiştiren Ayten vb.
İnstagram:@basagu

Dünyayı Değiştiren Ayten İnci kimdir? Disney+ platformunda yayınlanacak olan Dünyayı Değiştiren Ayten dizisi ilginç konusu ve geniş kadrosuyla dikkat çekiyor. Dizide Ayten’in patronu İnci karakterini kimin oynadığı merak konusu oldu. Dünyayı Değiştiren Ayten dizisinde İnci’ye ünlü oyuncu Başak Daşman hayat veriyor. Peki Başak Daşman kimdir? Başak Daşman kaç yaşında, sevgilisi var mı, evli mi? Bu yazımızda başarılı oyuncu Başak Daşman hayatı hakkında bilgiler sunacağız.

Dünyayı Değiştiren Ayten Dizisinin İnci’si Kim? Başak Daşman Hayatı

İnci, Ayten’in patronu olan ve evine temizliğe gittiği bir kadındır. Dizide İnci rolünü başarılı oyuncu Başak Daşman oynuyor. Haliyle birçok kişi Başak Daşman kimdir detaylı bilgiye erişmek istiyor.

Dünyayı Değiştiren Ayten İnci kimdir? Başak Daşman

Başak Daşman Kimdir?

Dünyayı Değiştiren Ayten dizisi İnci karakterine hayat verecek olan Başak Daşman, 10 Nisan 1981 tarihinde dünyaya gelmiştir. Şu anda 42 yaşında olan başarılı oyuncu özellikle 2000’li yıllardan sonra yer aldığı yapımlarla adından söz ettirmiştir. Lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi  bölümünde tamamlayan güzel oyuncu sonrasında Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi almıştır. 

Başak Daşman Evli Mi?

Ünlü oyuncu Başak Daşman bir dönem Parmaklıklar Ardında dizisinde beraber rol aldığı Sinan Albayrak ile evlenmiştir. Ancak çiftin evliliği sadece 1 yıl sürmüştür. Başak Daşman şu anda bekardır. Dünyayı Değiştiren Ayten dizisinin İnci’si Başak Daşman’ın sevgilisi olup olmadığıyla ilgili net bir bilgi yoktur.

Başak Daşman Yer Aldığı Projeler

İlk olarak 1999 yılında oyunculuğa başlayan Başak Daşman, Şaşıfelek Çıkmazı dizisinde Betüş rolünü canlandırmıştır. Çemberimde Gül Oya dizisinde bir bölüm konuk oyuncu olan Başak Daşman, özellikle 2007-2008 yıllarında Parmaklıklar Ardında Filiz Demir karakteriyle tanınıyor. Başak Daşman, Akrep dizisi Berna karakteriyle de tanınmaktadır. Başarılı oyuncu Başak Daşman, bir dönem evli kaldığı Sinan Albayrak ile birlikte Benimle Oynar Mısın isimli çocuk programını sunmuştur.

Başak Daşman Dizileri

 • Dünyayı Değiştiren Ayten – İnci
 • Biz Kimden Kaçıyorduk Anne 
 • Barbaros Hayreddin – Seyyare
 • Kırmızı Oda – Asuman
 • Hekimoğlu – Berrak Kerem
 • Akrep – Berna Gürsoy
 • Kara Ekmek – Hale
 • İntikam – Yağmur Özden/Derin Çelik
 • Son – Ayşe
 • Parmaklıklar Ardında – Filiz Demir
 • Doktorlar – Günay

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz