Ana Sayfa Oyuncular Dünyayı Değiştiren Ayten Demet Kimdir? (Saadet Işıl Aksoy)

Dünyayı Değiştiren Ayten Demet Kimdir? (Saadet Işıl Aksoy)

DünyayıDeğiştiren Ayten Demet kimdir? (Saadet Işıl Aksoy)
Adı Soyadı:Saadet Işıl Aksoy
Mesleği:Oyuncu
Aslen Nereli:İstanbul
Doğum Tarihi:29 Ağustos 1983
Yaşı:39
Boyu:1.72
Kilosu:56
Burcu:Başak
Eğitim:Boğaziçi Üniversitesi
Medeni Hali:Evli (Pamir Kıraner ile birlikte)
Rol Aldığı Yapımlar:Muhteşem Yüzyıl, Dünyayı Değiştiren Ayten vb.
İnstagram:@saadetisilaksoy

Dünyayı Değiştiren Ayten Demet kimdir? Dünyayı Değiştiren Ayten dizisinin çekimleri aylar önce başlamıştı. Bununla birlikte dizinin oyuncu kadrosu hemen hemen tamamlandı. Dizide Demet’i ünlü oyuncu Saadet Işıl Aksoy canlandırıyor. Peki Saadet Işıl Aksoy kimdir? Saadet Işıl Aksoy kaç yaşında, boyu kaç, evli mi, çocuğu var mı? Bu yazımızda Dünyayı Değiştiren Ayten dizisinin Demet’i Saadet Işıl Aksoy hakkında merak ettiklerinizi cevaplayacağız.

Saadet Işıl Aksoy Kimdir? Saadet Işıl Aksoy Hayatı

Ünlü oyuncu Saadet Işıl Aksoy, 29 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Boğaziçi Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı eğitimi alan başarılı oyuncu, kariyerini oyunculuk üzerine inşa etmiştir. Ünlü oyuncu Saadet Işıl Aksoy, İstanbul’da doğmuş olsa da anne tarafından Selanik göçmeni baba tarafından ise Siirtli’dir. 

Dünyayı Değiştiren Ayten Demet kimdir?

Saadet Işıl Aksoy Fiziksel Özellikleri

Dünyayı Değiştiren Ayten dizisi Demet karakteriyle seyirci karşısına çıkan Saadet Işıl Aksoy’un göz rengi mavidir. İnce uzun yapısıyla dikkat çeken Saadet Işıl Aksoy’un boyu 172 cm, kilosu ise 56’dır.

Saadet Işıl Aksoy evli mi? Saadet Işıl Aksoy’un çocuğu var mı?

Başarılı oyuncu Saadet Aksoy hakkında sıklıkla evli olup olmadığı araştırma konusu oluyor. Dünyayı Değiştiren Ayten dizisinin Demet’i Saadet Işıl Aksoy, evlidir. 2014 yılında Pamir Kıraner ile hayatını birleştiren Saadet Işıl Aksoy’un bu evliliğinden bir de çocuğu vardır.

Saadet Işıl Aksoy Yer Aldığı Projeler

Son olarak Disney+ yapımı Dünyayı Değiştiren Ayten Demet rolüyle anlaşan Saadet Işıl Aksoy daha önce farklı projelerde boy göstermiştir. Ekran karşısına ilk kez 2005 yılında Güz Yangını dizisiyle çıkan Aksoy, 2007’de Semih Kaplanoğlu imzalı Yumurta filmiyle Altın Portakal kazanmıştır. Ünlü oyuncu Saadet Işıl Aksoy, özellikle Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Prenses Victoria rolüyle tanınmaktadır. Daha çok sinema odaklı bir kariyer rotası çizen Saadet Işıl Aksoy, farklı filmlerde rol almıştır. Genç oyuncu Dünyayı Değiştiren Ayten’de Demet karakterine hayat verecek.

Saadet Işıl Aksoy Dizileri

  • Dünyayı Değiştiren Ayten – Demet
  • Vatanım Sensin – Lucy Adams
  • Kördüğüm
  • Muhteşem Yüzyıl – Prenses Victoria
  • Balkan Düğünü
  • Kalpsiz Adam
  • Sınıf
  • Senden Başka
  • Esir Kalpler
  • Güz Yangını

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz