Ana Sayfa Oyuncular Canım Annem Nazlı’nın Üvey Annesi Jülide Güven Kimdir?

Canım Annem Nazlı’nın Üvey Annesi Jülide Güven Kimdir?

Canım Annem Nazlı'nın Üvey Annesi Jülide Güven Kimdir
Canım Annem Nazlı'nın Üvey Annesi Jülide Güven Kimdir

Canım Annem Nazlı’nın Üvey Annesi Jülide Güven TV 8’in yeni dizisi olan Canım Annem dizisinde Nazlı’nın Üvey Annesi rolünü canlandıracak. Başarılı oyuncu Jülide Güven 1977 yılında Silistre’de doğdu.

Adı:Jülide Güven
Doğum Yeri:Silsitre, Bulgaristan
Doğum Tarihi:1977
Yaş:45
Göz Rengi:Kahverengi
Meslek:Oyuncu
Rol Aldığı Yapımlar:Hırsız Var, Aliye, Canım Annem vb.
İnstagram:@julideguven

Canım Annem Jülide Güven Kimdir?

TV 8’in ilk günlük dizisi olarak tanımlanabilecek olan Canım Annem 14 Şubat Pazartesi günü dizi severler ile buluştu. Aile dramı ve bir aşk hikayesini konu edinen dizinin ilk bölümü oldukça dikkat çekti. Erol Gedik, Selin Sezgin ve Gece Işık Demiral’ın başrolü paylaştığı Canım Annem dizinde Selin’in varlığından haberi olmadığı ikiz kardeşi Nazlı’nın üvey annesi rolünde izleyeceğimiz Jülide Güven 2000’li yıllardan beri dizilerde yer almıyordu.

Canım Annem Nazlı'nın Üvey Annesi Jülide Güven Kimdir
Canım Annem Nazlı’nın Üvey Annesi Jülide Güven Kimdir?

1977 Silistre doğumlu olan güzel oyuncu Bakırköy Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi ve Oya Bale Dans Grubu’nda Bale eğitiminin yanında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Tiyatro eğitimi almış başarıyla mezun olmuştur. Tiyatro oyunculuğuna yönelen yetenekli oyuncu Kocaeli Bölge Tiyatrosu ile Türkiye turnesi yaptıktan sonra İstanbul Devlet Tiyatrosu bünyesinde çalışmalarına deven etmiş İstanbul Devlet Tiyatrosunun yanında Tiyatro Ti’de de oyunculuk yapmıştır. Sayısız tiyatro eserinde rol alan yetenekli oyuncu 2005 yılında Kanal 7 filmi olan Kenan’da Bir Kuyu’da ve 2002 yılında Kanal D’ de yayınlanan Beyazıt Öztürk, Meltem Cumbul, Ahmet Gülhan, İlker Aksum gibi ünlü isimlerle birlikte Biz Size Aşık Olduk dizisinde rol almıştır.  2005 yılında ise Anne Ya Da Leyla adlı yapım ile beyaz perdede yer almıştır.

Oyunculuğun yanı sıra sayısız okulda drama ve oyunculuk eğitimi ile sinema filmleri ve diziler için oyuncu koçluğu yapmakta olan yetenekli oyuncu 2013 yılından itibaren İstanbulimpro ile birlikte doğaçlama tiyatro yapmaktadır. Ayrıca hala Sadri Alışık Kültür Merkezinde diksiyon eğitimi vermekte olan Jülide Güven tiyatro için doğmuş bir sanat aşığıdır.

Jülide Güven’in Rol Aldığı Projeler

 • Kenan’da Bir Kuyu- 2005
 • Hırsız Var- 2005
 • Anne ya da Leyla- 2005
 • Yol Arkadaşları- 2005
 • Biz Size Aşık Olduk- 2002
 • Yarım Elma- 2002
 • Bir İstanbul Masalı- 2003
 • Aliye- 2004
 • Köpek- 2005
 • Anadolu Kaplanı- 2006
 • Canım Annem – 2022

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz