Ana Sayfa Benim Güzel Ailem Benim Güzel Ailem Onur Buldu

Benim Güzel Ailem Onur Buldu

Benim Güzel Ailem Onur Buldu kimdir?

Benim Güzel Ailem Onur Buldu kimdir? Türk dizi ve sinema sektöründe önemli projelerle adından söz ettiren Onur Buldu, başarılı bir oyuncu ve komedyendir. Kendine özgü tarzı, mizah anlayışı ve canlı enerjisiyle izleyicilerin gönlünde taht kurmayı başarmıştır.

4 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul’da doğan Onur Buldu, oyunculuk kariyerine 2005 yılında adım atmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesinde Tiyatro üzerine eğitim alan Onur Buldu, mezuniyeti sonrasında İzmir Devlet Tiyatrosu ile profesyonel anlamda oyunculuğa başlamıştır. Onur Buldu’nun oyunculuk serüveni, ilk olarak Organize İşler filmindeki Tabutçu karakteriyle başlamıştır. 2007 yılında Doktorlar dizisiyle tv dünyasına adım atmış ve kısa zamanda farklı projelerle seyirci karşısına çıkmıştır. Başarılı komedyen Onur Buldu, özellikle 2013-2022 yıllarında Güldür Güldür Show programındaki Bilal Koçyiğit karakteriyle tanınmaktadır.  

Onur Buldu son olarak TRT ekranlarında yayınlanacak Benim Güzel Ailem dizisinde Ferdi karakterini canlandırmaya hazırlanıyor. Haliyle birçok kişi Benim Güzel Ailem Ferdi kimdir merak ediyor. Peki Onur Buldu Kimdir? Onur Buldu evli mi, çocuğu var mı? Onur Buldu Hangi dizi ve filmlerde rol almıştır? Bu yazımızda Benim Güzel Ailem Onur Buldu hakkında merak ettiklerinizi cevaplayacağız.

Onur Buldu Kimdir?

1982 yılında İzmir’in Bergama ilçesinde dünyaya gelen komedyen Onur Buldu, günümüzde 41 yaşındadır. Başarılı oyuncu Onur Buldu 2020 yılında Duygu Kozoğlu ile evlenmiş ve bu evliliğinden bir çocuğu mevcuttur. Benim Güzel Ailem dizisiyle hayatı hakkında araştırmalar yapılan Onur Buldu; bugüne değin birçok önemli projedeki rolleriyle popülerliğini perçinlemiştir. 

Başarılı performansıyla dikkat çeken Onur Buldu, birçok televizyon dizisinde rol almıştır. “Papatyam”, “Yalancı Romantik”, “Güldür Güldür” gibi sevilen dizi ve programlarda canlandırdığı karakterlerle günümüzde en çok tanınan komedyenlerden biri olmuştur. Komedi ve drama alanında kendini gösteren Buldu, farklı rollerdeki başarısıyla da takdir toplamıştır.

Benim Güzel Ailem Onur Buldu Evli Mi?

Benim Güzel Ailem Ferdi karakterini canlandıran Onur Buldu, Duygu Kozoğlu ile evlidir.

Benim Güzel Ailem Ferdi Onur Buldu eşi
Benim Güzel Ailem Ferdi karakterini canlandıran Onur Buldu, eşi Duygu Kozoğlu ve çocukları.

Onur Buldu Yer Aldığı Yapımlar

Oyunculuk kariyerine 2005 yılında Organize İşler filmiyle başlayan Onur Buldu, bugüne kadar farklı dizi ve filmlerde yer almıştır. Doktorlar, Benim Annem Bir Melek, Papatyam gibi dönemin sevilen dizilerindeki rolleri Onur Buldu’nun tanınırlığının artmasında etkilidir. Öte yandan Güldür Güldür Show programındaki Bilal Koçyiğit karakteriyle ekranların en çok tanınan isimlerinden biri olmuştur. Başarılı komedyen Onur Buldu, Güldür Güldür programı esnasında Eyvah Eyvah 3, Olur Olur, Yok Artık 2, Dedemin Fişi gibi filmlerde de rol almıştır. Ekranların sevilen isimlerinden Onur Buldu, Güldür Güldür programından 2022 yılında ayrılmıştır. Bununla birlikte Benim Güzel Ailem Ferdi karakteriyle ekranlara dönmeye hazırlanmaktadır.

Onur Buldu Dizileri

  • Benim Güzel Ailem – Ferdi
  • Güldür Güldür Show – Bilal Koçyiğit
  • Jet Sosyete – Gencebay
  • Papatyam – Yusuf
  • Avrupa Yakası – Metin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz