Ana Sayfa Benim Güzel Ailem Benim Güzel Ailem Nergis Kumbasar

Benim Güzel Ailem Nergis Kumbasar

Benim Güzel Ailem Nergis Kumbasar kimdir? Benim Güzel Ailem Feryal kimdir?
Adı Soyadı:Nergis Kumbasar
Mesleği:Oyuncu, Manken, Sunucu
Doğum Tarihi:25 Mayıs 1963
Aslen Nereli:Ankara
Yaşı:60
Boyu:1.75
Burcu:İkizler
Medeni Hali:Bekar (eski eşi: Mehmet Ali Erbil)
Kilosu:62
Rol Aldığı Yapımlar:Acemi Cadı, Seversin, Kiralık Aşk, Benim Güzel Ailem vb.
İnstagram:@nergiskumbasar

Benim Güzel Ailem Nergis Kumbasar gibi usta oyunculardan oluşan kadrosuyla dikkat çekmeyi başardı. Ekranların sevilen yüzü Nergis Kumbasar, kariyerine mankenlik yaparak başlasa da son zamanlarda yer aldığı dizilerle adından söz ettirmeyi başarıyor. Bunlardan biri de TRT1 ekranlarında yer alacağı Benim Güzel Ailem dizisidir. Bu dizide Feryal karakteriyle seyirci karşısına çıkacak olan Nergis Kumbasar, dizinin merak edilmesinde en büyük etkenlerden biri. Nitekim başarılı oyuncu Nergis Kumbasar, 2015 yılında yer aldığı Kiralık Aşk dizisindeki Neriman karakteriyle ekran fenomeni haline gelmişti. Bu diziden sonra hemen hemen her yaz Nergis Kumbasar farklı projelerde yer alıyor. Duayen oyuncu Nergis Kumbasar, son olarak Benim Güzel Ailem Feryal karakteriyle merak konusu olmayı başardı. Peki Nergis Kumbasar kimdir?

Nergis Kumbasar Kimdir? (Benim Güzel Ailem Feryal)

Manken, sunucu, oyuncu ve senarist olarak tanınan Nergis Kumbasar 25 Mayıs 1963 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Usta oyuncu Nergis Kumbasar 60 yaşındadır ve aslen Ankaralıdır. Bununla birlikte Nergis Kumbasar İkizler burcudur. Liseyi TED Ankara Kolejinde okuyan Kumbasar, üniversite için Ankara iktisadi ve Ticari Bilimler Akademisine girmiş ancak mankenliğe başlaması sebebiyle eğitimi yarıda kalmıştır. 1985 yılında Dokuzuncu Hariciye Koğuşu dizisiyle oyunculuğa adım atan Nergis Kumbasar, bu tarihten itibaren oyunculuk kariyerine devam etmektedir. Başarılı oyuncu Nergis Kumbasar 1989 yılında Mehmet Ali Erbil ise evlenmiştir. Bu evliliğinden Yasmin Erbil isminde bir kızı olan Nergis Kumbasar, Mehmet Ali Erbil’den 1996’da boşanmıştır.

Benim Güzel Ailem dizisinde Feryal karakterini canlandıran Nergis Kumbasar ve kızı Yasmin Erbil.

Nergis Kumbasar Yer Aldığı Yapımlar

2000’li yıllar sonrasında yer aldığı dizi ve filmlerle Nergis Kumbasar yer aldığı yapımlar ile ekranların tanınan oyuncularından biri olmuştur. Başarılı oyuncu Nergis Kumbasar’ın Acemi Cadı dizisindeki Melda Hala karakteriyle bugün bile hatırlanmaktadır. 2009-2011 yıllarında Papatyam, 2015-2017 yıllarında ise Kiralık Aşk dizilerinde rol alan Nergis Kumbasar; Kiralık Aşk Neriman rolüyle ekran fenomeni haline gelmiştir. Başarılı oyuncu Nergis Kumbasar 2022 yaz sezonunda Seversin dizisinin final yapmasının ardından Benim Güzel Ailem dizisiyle ekranlara dönecektir. Nergis Kumbasar dizileri ve filmleri dışında Lipton ve Signal gibi markaların reklamlarında da rol almıştır.

Nergis Kumbasar Dizileri

  • Benim Güzel Ailem – Feryal
  • Seversin – Suzan Tuna
  • Sihirli Annem – Perihan (Exxen versiyonu)
  • İyi Günde Kötü Günde – Perihan
  • Darısı Başımıza – Canan Tekinsoy
  • Türk Malı – Şaduman Sümbül
  • Kiralık Aşk – Neriman İplikçi
  • Papatyam – Semiha
  • Acemi Cadı – Melda

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz