Ana Sayfa Benim Güzel Ailem Benim Güzel Ailem Erdal Özyağcılar

Benim Güzel Ailem Erdal Özyağcılar

Benim Güzel Ailem Erdal Özyağcılar kimdir? Trt1 Benim Güzel Ailem dizisi Rasim kimdir

Benim Güzel Ailem Erdal Özyağcılar gibi duayen isimlerden oluşan kadrosuyla ilgi çekmeyi başardı. Yakında TRT1 ekranlarında yayına girecek yeni dizide başrol oyuncusu Erdal Özyağcılar kimdir merak ediliyor. Peki Benim Güzel Ailem dizisinde evin babası Rasim karakterini oynayan Erdal Özyağcılar kimdir? Erdal Özyağcılar kaç yaşında, eşi kim? Erdal Özyağcılar hangi dizilerde oynadı? Bu yazımızda Benim Güzel Ailem dizisinde oynayan duayen oyuncu Erdal Özyağcılar’ın hayatı hakkında bilgiler vereceğiz.

Erdal Özyağcılar Kimdir?

Erdal Özyağcılar, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu olarak tanınan önemli bir isimdir. 4 Ağustos 1948 tarihinde Bursa’nın İznik ilçesinde dünyaya gelen Erdal Özyağcılar, 74 yaşındadır. Lise eğitimini Bursa Erkek Lisesinde almış, ardından Hukuk Fakültesindeki eğitimini yarıda bırakıp tiyatroya yönelmiştir. Günümüzde dizi ve sinemadaki rolleriyle tanınan Özyağcılar, tiyatro kariyerine İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda başlamıştır.

Erdal Özyağcılar, sahne sanatlarına olan tutkusuyla genç yaşta tiyatroya adım atmıştır. Sahnedeki başarısı ve yeteneğiyle dikkat çekmiş ve zamanla tanınmış bir oyuncu haline gelmiştir. Kendine özgü tarzı, derin duygusal ifade yeteneği ve sahne varlığıyla izleyicileri etkilemeyi başarmıştır.

Sinema ve televizyon dünyasında da aktif olarak yer alan Erdal Özyağcılar, birçok başarılı projede rol almıştır. Erdal Özyağcılar; “Yabancı Damat”, “Eşkıya”, “Şehnaz Tango”, “Elveda Rumeli” ve “Yasak Elma” gibi filmlerde ve dizilerde başarılı performanslar sergilemiştir. Duayen isim Erdal Özyağcılar son olarak Benim Güzel Ailem dizisinde Rasim karakterini canlandıracaktır.

Erdal Özyağcılar Kiminle Evli?

Benim Güzel Ailem başrol oyuncusu Erdal Özyağcılar, Güzin Özyağcılar ile evlidir. Erdal Özyağcılar ve Güzin Özyağcılar çifti 1972 tarihinde evlenmiş olup bu evliliklerinden Emrah Özyağcılar ile Zeynep Özyağcılar isminde iki çocukları mevcuttur.

TRT1 Benim Güzel Ailem dizisinde Rasim karakterini canlandıran Erdal Özyağcılar ve eşi Güzin Özyağcılar.

Benim Güzel Ailem Erdal Özyağcılar Yer Aldığı Yapımlar

Benim Güzel Ailem dizisiyle ekranlara dönen Erdal Özyağcılar, son olarak yine TRT ekranlarında yayınlanan Balkan Ninnisi dizisinde rol alıyordu. Balkan Ninnisi “Süleyman” ve Yasak Elma “Hasan Ali Kuyucu” karakterleri ünlü oyuncunun son zamanlarda akılda kalan rolleridir. Erdal Özyağcılar, yakın zamanda Aile Arasında ve Mucize 2: Aşk gibi filmlerde de rol almıştır.

Erdal Özyağcılar Dizileri

  • Benim Güzel Ailem – Rasim
  • Balkan Ninnisi – Süleyman
  • Yasak Elma – Hasan Ali Kuyucu
  • Şampiyon – Yaman Günaltay
  • No:309 – Yıldırım Yenilmez
  • Gülümse Yeter – Hasan Civan
  • Sevdaluk – Ali İhsan
  • Karadağlar – Halit Karadağ
  • Elveda Rumeli – Sütçü Ramiz
  • Yabancı Damat – Kahraman Baklavacıoğlu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz