Ana Sayfa Aile Aile Neşe Kimdir? (İpek Tenolcay)

Aile Neşe Kimdir? (İpek Tenolcay)

Aile Neşe Kimdir? İpek Tenolcay kimdir?
Adı Soyadı:İpek Tenolcay
Mesleği:Oyuncu
Doğum Tarihi:12 Temmuz 1970
Aslen Nereli:İstanbul
Yaşı:53
Boyu:1.73
Burcu:Yengeç
Medeni Hali:Bekar
Kilosu:62
Rol Aldığı Yapımlar:Kurtlar Vadisi, Erkenci Kuş, Ada Masalı, Aile vb.
İnstagram:@ipektenolcay

Aile Neşe Kimdir? Dizide Devin Akın ve Yağmur karakterlerinin annesi Neşe’yi başarılı oyuncu İpek Tencolcay oynuyor. Kariyerine mankenlik yaparak başlayan İpek Tenolcay, sonrasında dizi ve filmlerde boy göstermeye başlamıştır. Başarılı oyuncu ilk olarak Şehnaz Tango dizisinde rol almıştır. Ancak asıl tanınması Kurtlar Vadisi dizisindeki Çakır’ın karısı Nesrin Yılmaz rolüyle olmuştur. Ünlü oyuncu bu karakteriyle Kurtlar Vadisi ilk 67 bölüm sonrasında 2011-2012 sezonunda Kurtlar Vadisi Pusu versiyonunda da yer almıştır. Kariyerine birçok proje sığdıran İpek Tenolcay günümüzde Aile dizisi güncel oyuncuları arasındadır ve Devin’in annesini oynamaktadır. Peki İpek Tenolcay kimdir? İpek Tenolcay kaç yaşında? İpek Tenolcay evli mi?

Aile Devin'in annesi Neşe rolüne hayat veren İpek Tenolcay kimdir?

Aile Dizisi Devin ve Yağmur’un Annesi İpek Tenolcay Kimdir?

Aile dizisinde Neşe karakteriyle ekranlarda boy gösteren İpek Tenolcay, bu dizide Devin Akın’ın annesidir. İpek Tenolcay kimdir sorusuna dönecek olursak; deneyimli oyuncu İpek Tenolcay 12 Temmuz 1970 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İpek Tenolcay 53 yaşında olup boyu 173, kilosu 62 olarak bilinmektedir. Tenolcay, 1996 yılında başladığı oyunculuk kariyerine Show TV’de yayınlanan Aile dizisiyle devam etmektedir. 

İpek Tenolcay Kimdir? İpek Tenolcay Evli Mi? Eşi, Çocukları

İpek Tenolcay, bugüne değin onlarca dizi ve film projesinde yer almış ve öncesinde mankenlik yapmış olan ünlü bir oyuncudur. Aile Neşe karakteriyle ekranlara dönen İpek Tenolcay bir dönem Nurettin Ersoy ile evlilik yapmıştır. İpek Tenolcay’ın Nurettin Ersoy ile ilişkisinden kızları Yağmur Ersoy dünyaya gelmiştir. Ancak çift 1996 yılında yollarını ayırmıştır. Kısacası İpek Tenolcay bekardır. 

İpek Tenolcay'ın çocuğu Yağmur Ersoy
İpek Tenolcay ve kızı Yağmur Ersoy, Yıldırım Mayruk Defilesinde.

İpek Tenolcay Yer Aldığı Yapımlar

Başarılı oyuncu İpek Tenolcay oyunculuğa Şehnaz Tango dizisiyle başlamıştır. Akabinde Örümcek dizisinde başrol oynamış ve Kurtlar Vadisi Nesrin Çakır karakteriyle hafızalara kazınmıştır. Bugünlerde Aile dizisinde Devin’in annesi Neşe karakterini oynayan İpek Tenolcay, bu diziden önce Ada Masalı dizisinde Zeynep Sedefli Sağlam karakterini canlandırmıştır. Başarılı oyuncu ayriyeten Erkenci Kuş dizisinde Can Divit’in annesi Hüma Divit Erdamar karakteriyle de tanınmaktadır.

İpek Tenolcay’ın canlandırdığı Kurtlar Vadisi Nesrin Çakır karakteri

İpek Tenolcay Dizileri

 • Aile – Neşe (Devin ve Yağmur’un annesi)
 • Ada Masalı – Zeynep Sedefli Sağlam
 • Camdaki Kız – Fulya
 • Kırmızı Oda – Ayla
 • Erkenci Kuş – Hüma Divit Erdamar (Can’ın annesi)
 • Vatanım Sensin – Sophia
 • Meryem – Suzan Şahika
 • Umutsuz Ev Kadınları
 • Kurtlar Vadisi Pusu – Nesrin Çakır (2011-2012)
 • Kurtlar Vadisi – Nesrin Çakır (2003-2005)
 • Çocuklar Duymasın
 • Örümcek
 • Şehnaz Tango

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz