Ana Sayfa Aile Aile İbrahim Soykan Kimdir? (Levent Ülgen)

Aile İbrahim Soykan Kimdir? (Levent Ülgen)

Aile İbrahim Soykan, Aslan'ın amcası (Levent Ülgen)
Adı Soyadı:Levent Ülgen
Mesleği:Oyuncu, Sunucu
Aslen Nereli:Konya
Doğum Tarihi:9 Ağustos 1962
Yaşı:61
Boyu:1.81
Kilosu:78
Burcu:Aslan
Eğitim:ODTÜ Fizik, Hacettepe Tiyatro
Medeni Hali:Evli
Rol Aldığı Yapımlar:Akasya Durağı, Kuzgun, Baba, Aile vb.
İnstagram:@levent_ulgen


Aile İbrahim Soykan kimdir? Show TV’nin Ay Yapım imzalı Aile dizisinde İbrahim karakteri dikkat çekti. Birçok kişi Aile Aslan’ın amcası kimdir, Aslan’ın amcası İbrahim’i kim oynuyor merak ediyor. Aslan’ın amcası olan İbrahim, Soykan ailesine Yusuf Soykan zamanından bir kin besler. Yusuf ölünce işlerin Aslan’a kalması sebebiyle sürekli olarak yeğeni Aslan ile uğraşır. Aile İbo karakterini usta oyuncu Levent Ülgen canlandırıyor. Daha önce yer aldığı dizilerle seyirciyi güldürmeyi başaran Levent Ülgen, Aile dizisinde diğer dizilerden bambaşka bir karaktere bürünüyor. Bu yazımızda Aile dizisinin İbrahim’i Levent Ülgen kimdir detaylarıyla bahsedeceğiz. Peki, Levent Ülgen kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı? Levent Ülgen daha önce hangi dizilerde rol almıştır?

Levent Ülgen Kimdir? Aile İbrahim Soykan Rolünü Canlandıran Levent Ülgen Hayatı

Tam adı Ömer Levent Ülgen olan ünlü sanatçı 8 Ağustos 1962 tarihinde Konya’da dünyaya gelmiştir. 61 yaşında olan deneyimli oyuncu Levent Ülgen 2014’te Ziynet Şafak ile evlenmiştir. Başka bir deyişle Aile İbrahim Soykan karakterini canlandıran Levent Ülgen evlidir. Başarılı tiyatrocu Levent Ülgen’in 2001 doğumlu Eris Ülgen adında bir kızı vardır. Lise eğitimi sonrasında ODTÜ Fizik Bölümünü bitiren başarılı oyuncu daha sonra Hacettepe Üniversitesi Tiyatro bölümünü tamamlamıştır. Sonrasında ise oyunculuk üzerine kariyer inşa etmeyi seçmiş ve bu minvalde çeşitli tiyatrolarda çalışmıştır. 

Aile İbrahim Soykan kimdir?

Levent Ülgen Yer Aldığı Projeler

Aile İbrahim Soykan rolüyle ekranlara dönen Levent Ülgen seyircinin farklı projelerden aşina olduğu bir isimdir. Ekran karşısında ilk olarak Kurşun Adres Sormaz Ki isimli filmle çıkan Levent Ülgen, 1999’da Yılan Hikayesi ile dizi oyunculuğuna başlamıştır. 2000 yılında Bizim Evin Halleri dizisinde rol aldıktan sonra asıl patlamasını En Son Babalar Duyar dizisi Hallederiz Kadir tiplemesiyle yapmıştır. Ardından yer aldığı Akasya Durağı dizisindeki Sinan rolü de Levent Ülgen’in akılda kalan projelerinden biridir. Ünlü oyuncu özellikle 2010’lu yılların sonunda komedi dizilerinden dram dizilerine geçiş yapmıştır. Halihazırda Aile dizisinde İbo karakterini canlandıran Levent Ülgen, bu dizisi öncesinde Baba dizisinde Hacı Selahattin karakterini canlandırıyordu.

Levent Ülgen Dizileri

  • Aile – İbrahim Soykan
  • Baba – Hacı Selahattin Görgülü
  • Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz – Efraim
  • Kuzgun – Rıfat Bilgin
  • Kiralık Aşk – Necmi İplikçi
  • Akasya Durağı – Sinan Kaya
  • En Son Babalar Duyar – Hallederiz Kadir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz