Ana Sayfa Aile Aile Hülya Soykan Kimdir? (Nur Sürer)

Aile Hülya Soykan Kimdir? (Nur Sürer)

Aile Hülya Soykan kimdir, Aile Aslan'ın annesi Hülya (Nur Sürer)
Adı Soyadı:Nur Sürer
Mesleği:Oyuncu
Aslen Nereli:Bursa
Doğum Tarihi:1 Haziran 1954
Yaşı:69
Boyu:1.63
Kilosu:60
Burcu:İkizler
Eğitim:Bursa Kız Lisesi
Medeni Hali:Evli
Rol Aldığı Yapımlar:Çukur, Camdaki Kız, Aile vb.
İnstagram:@nursurerofficial

Aile Hülya Soykan kimdir? Aile dizisinde Soykan ailesinin otoriter annesi Hülya’ya usta oyuncu Nur Sürer hayat veriyor. Birçok kişi dizi ekrana geldiği ilk andan itibaren Aile dizisi Aslan’ın annesi kimdir merak ediyor. Aile dizisindeki Aslan’ın annesi Hülya rolünde usta oyuncu Nur Sürer karşımıza çıkıyor. Hayat için keskin kuralları olan Hülya, bilhassa çocuklarının hayatlarında kontrole sahiptir. Aslan’a ne kadar düşkün ise büyük oğlu Cihan’a kırgın olan Hülya, gelini Devin ile çatışma yaşar. Nur Sürer’in başarılı permormansıyla Aile dizisinin Hülya’sı epey dikkat çekti. Özellikle başarılı oyuncunun son olarak canlandırdığı Camdaki Kız Feride karakteri sonrası ekranda tanınırlığı arttı. Ancak usta oyuncunun kariyeri tabii ki televizyon dizilerinden ibaret değildir. Peki Hülya Soykan’ı oynayan Nur Sürer aslında kimdir? Nur Sürer kaç yaşında, evli mi, çocuğu var mı? Usta oyuncu Nur Sürer hangi dizilerde oynadı?

Aile Hülya Soykan kimdir?

Nur Sürer Kimdir? Aile Hülya Soykan Karakterini Canlandıran Nur Sürer Hayatı

Usta oyuncu Nur Sürer 1 Haziran 1953 tarihinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. 69 yaşında olan Nur Sürer, iki evlilik yapmıştır. İlk evliliğini kendisi gibi oyuncu olan Bülent Kayabaş ile yapan Nur Sürer’in ikinci evliliği Sarp Kuray ile olmuştur. Başarılı oyuncu Nur Sürer hala Sarp Kuray ile evlidir. Deneyimli oyuncu Nur Sürer’in Bülent Kayabaş ile evliliğinden Ümit Kayabaş isminde bir oğlu vardır. Nur Sürer’in çocuğu Ümit Kayabaş yönetmenlik yapmaktadır. Sanatın politik mesaj vermesi gerektiğini düşünen Nur Sürer bilhassa kariyerinde siyasi mesaj taşıyan filmleriyle tanınmaktadır. Bunlar arasında Uçurtmayı Vurmasınlar ve Umuda Yolculuk gibi kült filmler mevcuttur. Nur Sürer’in Maraşlı bir anneye hayat verdiği Umuda Yolculuk filmi Oscar kazanmış tek Türk filmidir. Başarılı oyuncu Aile Hülya Soykan karakteriyle ekranlara dönerken bunun öncesinde yer aldığı farklı dizilerle de tanınmaktadır.

Nur Sürer Yer Aldığı Projeler

Tiyatrocu, dizi ve film oyuncusu olan Nur Sürer kariyeri boyunca birçok projede yer almıştır. Seyirciyle ilk buluşması 1979 yılındaki Bereketli Topraklar Üzerinde filmiyle olan Nur Sürer’in ilk dizisi Bay Alkolü Takdimimdir olmuştur. Usta oyuncu kariyerinde birçok projeye imza atmış olsa da 2000’ler sonrasında yer aldığı dizilerle adından söz ettirmeyi başarmıştır. Aile Hülya Soykan isimli otoriter bir anneyi canlandıran Nur Sürer, Camdaki Kız Feride olarak da tanınmaktadır. 

Nur Sürer Dizileri

  • Aile – Hülya Soykan
  • Camdaki Kız – Feride İpekoğlu
  • Çukur – Fadik Kurtuluş
  • Bir Litre Gözyaşı – Güzin
  • Tatar Ramazan – Sabiha
  • Asi – Neriman Kozcuoğlu
  • Ihlamurlar Altında – Müjgan
  • Kurşun Yarası – Marika

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz